Ruch Chorzów zdecydowany na Eduardsa Visnakovsa

Eduards Visnakovs, napastnik Widzewa Łódź, przechodzi na Cichej testy medyczne. We wtorek do Chorzowa ma przyjechać menedżer piłkarza, by ustalić szczegóły kontraktu. 
Nie jest prawdą, że kontrakt Łotysza zależy od awansu Ruchu do fazy grupowej Ligi Europy. Od ewentualnego sukcesu niebieskich zależą natomiast warunki transferu.

- Potrzebujemy napastnika o dobrych warunkach fizycznych. Takiego, który potrafi przytrzymać piłkę, skutecznie powalczyć o nią w powietrzu. Takim zawodnikiem jest Grzegorz Kuświk, ale każdy - nawet najlepszy gracz - musi mieć alternatywę. Potrzebujemy wartościowych piłkarzy na każdą pozycję - mówi Dariusz Smagorowicz, prezes niebieskich.

Co na to wszystko Visnakovs? - Myślę, że we wtorek będę wiedział, co dalej ze mną. Teraz przechodzę badania. Potem mamy rozmawiać o kontrakcie. Czy chcę grać w Ruchu? Wiadomo, że miałem inne plany, bo chciałem odejść za granicę, ale drużyna z Chorzowa, w przeciwieństwie do Widzewa, gra w ekstraklasie, więc jestem zainteresowany - mówi "Wyborczej" Visnakovs.

Katowickisport.pl informuje , że do Ruchu może też trafić skrzydłowy Mariusz Stępiński. Były widzewiak w ubiegłym roku przeniósł się do FC Nuernberg. Smagorowicz uważa jednak, że szanse na wypożyczenie Stępińskiego są małe. 

Kto w nowym sezonie Ekstraklasy zajmie wyższe miejsce?