PGNiG nowym sponsorem głównym Ruchu Chorzów

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo zostało nowym sponsorem Ruchu Chorzów. Reklamy spółki skarbu państwa trafią na niebieskie koszulki od najbliższego meczu z Lechem Poznań.
Ruch Chorzów od dawna zabiegał o wsparcie zamożnej firmy. W środę strony oficjalnie zamknęły negocjacje.

- Cieszymy się, że tak wymagające przedsiębiorstwo, które od lat z powodzeniem angażuje się w edukację poprzez sport uznało, że Ruch jest odpowiednim partnerem w efektywnej realizacji tego typu projektów. Mamy nadzieję, że wspólnie uda nam się zarazić miłością do futbolu kolejne pokolenia młodych ludzi, a PGNiG, które dziś dołącza do grona naszych partnerów, będzie usatysfakcjonowane z rozpoczynającej się właśnie współpracy - podkreśla Donata Chruściel, dyrektor ds. marketingu i PR Ruchu Chorzów.

- PGNiG od wielu lat wspiera edukację sportową dzieci i młodzieży w różnych dyscyplinach sportowych. Wychowanie poprzez sport jest elementem przemyślanej i konsekwentnie realizowanej polityki sponsoringowej i CSR Spółki. Rozpoczynając współpracę z Ruchem Chorzów, liczymy, że profesjonalizm szkoleniowców i entuzjazm dzieci przyniosą wszystkim wymierne korzyści - mówi Dorota Gajewska, dyrektor departamentu komunikacji, rzecznik prasowy PGNiG.

Zgodnie z podpisaną umową Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo będzie współpracować z klubem z Cichej do końca sezonu 2014/2015 i otrzyma tytuł Sponsora Głównego.