Sport.pl

Czy defensywa to największa słabość Ruchu Chorzów?

Słaba gra w obronie odbija się na wynikach Ruchu Chorzów. Dlaczego ta formacja zawodzi? 
Ruch w ostatniej kolejce w końcu zdobył trzy punkty, ale wygrana z Piastem Gliwice była bardzo szczęśliwa. - Popełnialiśmy bardzo dużo błędów w ofensywie, które miały także wpływ na naszą grę w obronie. Za szybko traciliśmy piłki. Popełnialiśmy błędy w ustawieniu. Za dużo było też błędów indywidualnych - podkreśla trener Jan Kocian.

Słabość defensywy jest o tyle zastanawiająca, że ta formacja niemal się nie zmieniła w porównaniu z minionym sezonem. Na środku obrony nadal grają Piotr Stawarczyk i Marcin Malinowski, a po lewej stronie Daniel Dziwniel. Najwięcej zmian jest na prawej stronie, gdzie o miejsce w składzie rywalizują Marek Szyndrowski, Martin Konczkowski, Michał Helik i Marcin Kuś.

Wydawało się, że Kocian postawi na Konczkowskiego, ale z Piastem na boku grał Kuś. - Konczkowski zagrał w kilku spotkaniach nie tak, jak oczekiwaliśmy, więc uznaliśmy, że potrzeba zmiany - wyjaśnia Kocian, który wiele obiecuje sobie również po Heliku.

- Docelowo widzę go na środku obrony. Tyle że tam na razie trudno wygrać mu rywalizację ze Stawarczykiem i Malinowskim. Stąd i jego występy na prawej obronie. To młody chłopak, który jak na swój wiek, już ma duże umiejętności - chwali szkoleniowiec. Więcej o:
Komentarze (7)
Czy defensywa to największa słabość Ruchu Chorzów?
Zaloguj się
 • kisch

  Oceniono 11 razy 9

  Tak się składa, że pracuję w PGNiG i to w dziale marketingu, kwota to 5,2 miliona rocznie na razie na rok ale ponoć ma być kontynuowane przez 3 lata, ogólnie rzecz ujmując mają zaprezentować jeszcze jednego sponsora do końca przyszłego tygodnia, takie przynajmniej plotki chodzą w firmie chcą z Ruchu robić klub wojewódzki, bez bogatego właściciela ale wspieranego przez multum bogatych, głównie państwowych sponsorów. Dlatego w tym miesiącu podpisali z PKP CARGO, PGNiG i jeszcze jakiś potentat ponoć z branży chemicznej.
  Komentarz z 90 minut pl.

 • runicke

  Oceniono 9 razy 7

  Stopniowo będziemy żegnać się z emerytami. Po informacjach o wielkich sponsorach, którzy będą łożyć na klub duże pieniądze, powinniśmy sukcesywnie dobierać coraz lepszych zawodników.
  O potrzebie nowego stadionu, nikomu nie trzeba przypominać. Myślę że na ten cel tez znajdą się fundusze.
  pozdRawiam seRdecznie. .

 • miroruch

  Oceniono 7 razy 5

  Azoty Chorzów sponsor bydzie nastepny , pozni jakis bank a pozni mistrza polski bydymy miec

 • poloksg

  Oceniono 8 razy 4

  Malinowski to nie obrońca. Najlepiej gra przed obrońcami. Dziwniel nie ma konkurencji. Obrońcy na prawą stronę nie mają inklinacji do gry ofensywnej. Może Kuś ale to jedna wielka niewiadoma. Ruch potrzebuje stopera i dwóch skrajnych obrońców i konkurencji dla Starzyńskiego.

 • domin1920

  Oceniono 7 razy 3

  Polo masz jakieś kompleksy. PGNiG, PKP Cargo, Azoty, Węglokoks, Węglozbyt i jeszcze wiecej i wiecej wszyscy domagają sie SŚ .... oby ich pogonili szybciej z ukończeniem

  ps
  wolę nową C6

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX