Sport.pl

Antoni Piechniczek: Dlaczego Ruch Chorzów nie zatrudni znowu Waldemara Fornalika?

PRZEGLĄD PRASY. Antoni Piechniczek mówi ?Sportowi?, że widziałby Waldemara Fornalika w roli dyrektora sportowego Ruchu Chorzów.


Antoni Piechniczek przy okazji rozmowy o zagranicznych trenerach w polskiej Ekstraklasie (były selekcjoner najbardziej spośród nich ceni Henninga Berga z Legii Warszawa) mówi, że polska piłka nie powinna pozwalać sobie na to, by nie pracowali w niej Maciej Skorża czy Waldemar Fornalik.

- Żal serce ściska, że trenerzy o takiej osobowości i charyzmie - oraz czysto ludzkich przymiotach - nie pracują w naszych klubach - mówi w "Sporcie" Piechniczek.

Były trener i wiceprezes PZPN-u zwraca też uwagę na ważną rolę dyrektora sportowego w klubie.

- Zastanawiam się, czemu pan Smagorowicz [prezes Ruchu Chorzów - red.] - choć był taki "zakochany" w "Waldku Kingu" i domagał się od PZPN-u odszkodowania za zabranie Fornalika z Ruchu do pracy z kadrą - nie skorzysta z jego doświadczenia właśnie na stanowisku dyrektora sportowego? Jan Kocian - a niech pracuje w Ruchu z powodzeniem jeszcze 10 lat, życzę mu tego - z pewnością nie obraziłby się, mając możliwość współpracy z kimś takim - uważa Piechniczek.

Więcej o:
Komentarze (17)
Antoni Piechniczek: Dlaczego Ruch Chorzów nie zatrudni znowu Waldemara Fornalika?
Zaloguj się
 • karol113

  Oceniono 81 razy 63

  Piechniczek już raz obdarował Waldka Kinga posadą która znacznie go przerosła.

 • plokir

  Oceniono 36 razy 30

  piechniczek siedź w tej swojej wiśle a od Ruchu wara, to ty wziąłeś wtedy KINGA i rozwaliłeś tamtą drużyne

 • sylwesterruch

  Oceniono 33 razy 23

  Panie Antoni, Samgorowicz Dariusz bardziej zakochany jest w Mosórze Mirosławie haha

 • katmaster2

  Oceniono 34 razy 22

  Charyzma...? Fornalik może i ma jakieś trenerskie przymioty, ale na pewno nie ma charyzmy. A jakim jest "doskonałym fachowcem" udowodnił pracując w reprezentacji, gdzie nie potrafił wygrać nawet z Mołdawią... dla dobra polskiej piłki tacy "fachowcy" powinni być trzymani od niej jak najdalej.

 • balbiana

  Oceniono 32 razy 20

  Panie Piechniczek to ,że polska piłka nożna jest warta "ZERO" TO PRZEDE WSZYSTKIM PANA ZASŁYGA .Jako wieloletni szef wyszkolenia PZPN doprowadził ją Pan do ruiny i upadku .Jest Pan bezczelny z tymi swoimi radami.

 • 27bubba

  Oceniono 18 razy 12

  Ciekawe ze Piechniczka opinia sie dalej liczy. On udowodnil ze w jego interesie nie jest dobro polskiej pilki, tylko klika..

 • kriss2014

  Oceniono 11 razy 9

  Panie Antoni Jest pan Wielkim Trenerem należy się panu szacunek za wyniki z 82 i 86 roku ale daj pan spokój z tym doradztwem bo rozmienia się pan na drobne i z szacunku nic nie zostanie bo szkoda czasu tak sądzę na załatwianie miejsc pracy innym w jak przypadku Fornalika słabym trenerom o Skorży mam podobne jak pan zdanie ale jakoś nie potwierdzają tego oferty pracy z lig zagranicznych czy np. dobrych Polskich klubów

 • taka_jest_prawda

  Oceniono 17 razy 9

  Piechniczek, pomyliłeś serce z dupą !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX