Ruch Chorzów zagra dla Ninki z Tetralogia Fallota

Ruch Chorzów weźmie w sobotę udział w meczu charytatywnym. Spotkanie odbędzie się w Toruniu.
Kulisy sportowych wydarzeń na Śląsku. Dołącz do nas na Facebooku >>

Spotkanie z Elaną odbywa się pod hasłem "Braterstwo dla piłki", a to dlatego, że kibice obu drużyn przyjaźnią się od ponad dwudziestu lat. W sobotę piłka nożna nie będzie jednak najważniejsza.

"Wydarzenie o takiej skali daje nam również możliwość pomocy najbardziej potrzebującym. Wyjątkowo wzruszyła nas historia półtorarocznej Ninki, która urodziła się z ciężką wadą serca - Tetralogią Fallota z atrezją tętnicy płucnej. Dzięki heroicznej walce Rodziców dziewczynki, udało się jej przejść przez cewnikowania serduszka, skomplikowaną operację laparotomii a także karmienie sondą i częste intubowanie" - piszą organizatorzy spotkania, którzy poświęcili mu specjalną stronę internetową.

"Dlatego też zdecydowaliśmy, że część dochodu z meczu "BratERstwo dla Piłki" przeznaczymy na leczenie serduszka Ninki. Zależy nam, aby to wydarzenie niosło nie tylko pozytywne przesłanie dla fanów piłki nożnej, ale również realnie pomogło Rodzicom zebrać niezbędną do wykonania operacji kwotę 31.000,00 euro. Dzięki wsparciu naszych Kibiców i Sponsorów serce Ninki będzie mogło nadal bić!".

Ćwierkamy dla was o sporcie na Śląsku >>