Łukasz Surma najbardziej medialnym piłkarzem Ruchu Chorzów

Łukasz Surma, doświadczony pomocnik Ruchu Chorzów miał dla niebieskich największą - medialną wartość - w minionym miesiącu.
Jeżeli myślicie, że Ruch docenia swoich graczy tylko za to, jak prezentują się na boisku, to jesteście w błędzie. Na Cichej oceniają też, jaka jest wartość poszczególnych graczy w mediach.

Gdybyśmy mieli na względzie tylko talent i umiejętności graczy z Cichej, to numerem jeden byłby pewnie Filip Starzyński.

W ostatnich tygodniach w mediach brylował jednak kto inny. Pozycja numer jeden za miesiąc sierpień należy się Łukaszowi Surmie, którego nazwisko wymieniane było w 488 publikacjach. Za plecami doświadczonego pomocnika uplasował się Grzegorz Kuświk (477) oraz Krzysztof Kamiński (470). Kolejne miejsca zajęli wspomniany Starzyński, Marcin Malinowski, Marek Zieńczuk i Daniel Dziwniel.

A dlaczego Surma zostawił innych w tyle? To właśnie w sierpniu piłkarz z Karkowa pobił rekord Marka Chojnackiego w liczbie ligowych występów. To także w tym miesiącu Surma strzelił w duńskim Esbjergu gola - w piątej minucie doliczonego czasu gry! - na wagę awansu do czwartej rundy eliminacji Ligi Europy.

Dodajmy, że medialną postacią na Cichej jest też prezes Dariusz Smagorowicz, który pozostawił w tyle innych klubowych działaczy.