Sport.pl

Marek Wleciałowski zdradził, co go ucieszyło w szatni Ruchu Chorzów

Marek Wleciałowski, były gracz i trener Ruchu Chorzów znowu pracuje na Cichej. Tym razem w roli asystenta Waldemara Fornalika.
Kulisy sportowych wydarzeń na Śląsku. Dołącz do nas na Facebooku >>

Fornalik współpracował już z Wleciałowskim w sztabie reprezentacji Polski. Teraz byli gracze niebieskich spróbują wyciągnąć z kryzysu chorzowski zespół. W pracy będzie im oczywiście pomagał Tomasz Fornalik, kolejny członek sztabu szkoleniowego.

- Z jednej strony Cicha to moje korzenie, z drugiej w ostatnim czasie los trenerski gnał mnie w różne strony Polski i świata. Przyjąłem jednak propozycję współpracy z trenerem Fornalikiem. Ze swojej strony zrobię wszystko, aby pomóc wyprowadzić drużynę na trochę szersze i spokojniejsze wody. W szatni Ruchu są jeszcze piłkarze, z którymi miałem przyjemność zarówno biegać po boisku, jak i siedzieć w jednej szatni. Ucieszyłem się, że oni nadal tu są, że stanowią o potencjale zespołu. Gratulowałem im tego i mówiłem, że cieszę się z ich obecności, bo to oznacza, że cały czas jestem młody - mówi Wleciałowski, który karierę trenerską rozpoczynał w sezonie 2002/2003 jako grający asystent trenera Ruchu Bogusława Pietrzaka. Rok później był asystentem w Górniku Zabrze, a następnie pierwszym trenerem tego zespołu. W sezonie 2006/2007 poprowadził niebieskich do awansu do Ekstraklasy. Później pracował jeszcze w takich klubach jak GKS Bełchatów, Piast Gliwice, Cracovia czy Śląsk Wrocław. W 2012 roku został asystentem Waldemara Fornalika w sztabie reprezentacji Polski. Ostatnio prowadził drużynę Energetyka ROW Rybnik.

Ćwierkamy dla was o sporcie na Śląsku >>

Więcej o:
Komentarze (1)
Marek Wleciałowski zdradził, co go ucieszyło w szatni Ruchu Chorzów
Zaloguj się
  • domin1920

    Oceniono 5 razy 3

    Trzeba się wreszcie odblokować i w końcu wygrać. Do roboty, mocie płacone na czas tak więc zapie...ć na szpilplatzu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX