Ruch Chorzów co roku będzie wręczał nagrodę Gerarda Cieślika

W poniedziałek mija rok od śmierci Gerarda Cieślika, legendy Ruchu Chorzów i polskiej piłki. Klub z Cichej pamięta o swoim słynnym zawodniku.
Rano delegacja klubu złożyła kwiaty na grobie piłkarza. We wtorek o godz. 11 w hali MORiS-u Ruch organizuje spotkanie uczniów Zespołu Szkół Sportowych nr 2 im. Gerarda Cieślika z dawnymi piłkarzami Ruchu.

- Chcemy na nim wspominać Cieślika bez nadmiernego patosu, jako wspaniałego sportowca, ale też zwyczajnego człowieka z Chorzowa Batorego. Myślę, że pomogą w tym opowieści zaproszonych na spotkanie Eugeniusza Lercha, Jana Rudnowa, Antoniego Piechniczka czy Waldemara Fornalika - mówi Donata Chruściel, rzecznik prasowy Ruchu. Po części wspomnieniowej w hali dojdzie do towarzyskiego meczu reprezentacji szkoły z jej wychowankami.

Jak informuje Chruściel, niedzielny mecz Ekstraklasy Ruch - Jagiellonia Białystok będzie dedykowany postaci Cieślika. Na trybunach pojawi się ogromna flaga z podobizną piłkarza. Przy okazji spotkania po raz pierwszy zostanie wręczona nagroda Gerarda Cieślika. - Symboliczną nagrodę w postaci statuetki będziemy co roku wręczać osobie ważnej dla naszego klubu - mówi Chruściel.

Gorące newsy i złośliwe komentarze. Dołącz do nas na Facebooku >>