Ruch Chorzów odwoła się od decyzji Komisji Licencyjnej

Rozżalenie na Cichej. Ruch Chorzów uregulował dług, który wytknęła mu Komisja PZPN ds. licencji klubowych, a i tak został ukarany.
Na Ruch nałożono karę dwóch ujemnych punktów w sezonie 2015/2016 "w związku ze złamaniem postanowień Uchwały Licencyjnej przyznającej klubowi licencję na rozgrywki Ekstraklasy na sezon 2014/2015 w zakresie obowiązku terminowego uregulowania zobowiązań wynikających z zawartych przed procesem licencyjnym ugód, odraczających terminy spłaty niektórych zobowiązań objętych ochroną licencyjną" - czytamy w komunikacie komisji.

Kara została zawieszona "pod warunkiem dalszego terminowego realizowania ugód zawartych przed dniem wydania licencji oraz spłaty niezapłaconych, wymagalnych rat wynikających z tych ugód" - do dnia 31 grudnia 2014 roku.

Dług, który dostarczył niebieskim problemów, wynosił niespełna pół miliona złotych i... został już przez klub zapłacony.

- Już zanim dotarła do nas decyzja Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN, spłaciliśmy wszystkie wymagane zobowiązania wynikające z zawartych ugód z zaledwie czterodniowym opóźnieniem. Potwierdzenie natychmiast przesłaliśmy do Komisji, aby uniknąć ewentualnych sankcji - wyjaśnia Donata Chruściel, rzecznik prasowy klubu.

Irytacji nie kryje również Dariusz Smagorowicz, prezes niebieskich. - Znowu wrzucono nas do jednego wora. Szkoda, bo wizerunkowo klub tylko na tym traci - podkreśla.

"Zarządzając klubem staramy się w racjonalny sposób gospodarować środkami, którymi dysponujemy, aby jak najpilniej regulować wszystkie najważniejsze zobowiązania, w tym te nałożone przez Komisję Licencyjną. Warto jednak podkreślić, że Ruch, podobnie jak wszystkie przedsiębiorstwa futbolowe, funkcjonuje także dzięki zaangażowaniu finansowemu partnerów biznesowych i sponsorów. Spłata zobowiązań jest więc często uzależniona od terminów, w których otrzymujemy transze. Taka sytuacja miała miejsce także w tym wypadku.

Pragniemy zapewnić, że przestrzeganie wymagań nałożonych na nas przez Komisję Licencyjną jest dla nas sprawą priorytetową i dokładamy wszelkich starań, aby terminowo realizować wszystkie jej zalecenia. Niemniej w tym przypadku, ponieważ uregulowaliśmy wszelkie niezbędne zobowiązania, będziemy się odwoływać od decyzji Komisji Licencyjnej PZPN, która postanowiła ukarać Ruch pozbawieniem 2 punktów w sezonie 2015/2016, zawieszając karę pozbawienia jednego punktu w związku ze spłatą należności" - czytamy w klubowym oświadczeniu.

Ruch odwoła się od decyzji komisji jeszcze w tym tygodniu. 

Ćwierkamy dla was o sporcie na Śląsku >>

Górnik Zabrze i Ruch Chorzów zdobyli dotąd po czternaście tytułów mistrza Polski. Który z tych klubów szybciej sięgnie po piętnasty tytuł?