Ruch Chorzów wrócił z zaświatów. Najlepszy mecz w sezonie [ZDJĘCIA]

Ruch Chorzów w końcu zwycięski! Spotkanie z Jagiellonią Białystok zaczęło się dla niebieskich nieszczególnie, ale rzut karny odmienił grę chorzowskiej drużyny i losy spotkania. To pierwsza wygrana Waldemara Fornalika po powrocie na trenerską ławkę zespołu.
Zwycięskim meczem z Jagą Ruch zakończył rundę jak z sennego koszmaru. Kto jeszcze latem postawiłby na to, że niebiescy przez większą część sezonu będą ligowym popychadłem?

Spotkanie z Jagiellonią było czwartym od chwili, gdy zespół przejął trener Waldemar Fornalik. Były selekcjoner reprezentacji Polski po każdym meczu powtarza, że niebiescy zmierzają w dobrą stronę, ale do spotkania z drużyną z Podlasia wyglądało to raczej na pochód niebieskich ślimaków.

Zespół z Białegostoku też przyjechał na Śląsk jak po swoje. Zaczęło się od ostrzegawczego - bo niecelnego - strzału Patryka Tuszyńskiego. Potem postraszył dobrym uderzeniem Taras Romanczuk. Ruch jednak wniosków nie wyciągnął i gdy piłka po raz kolejny trafiła do Romanczuka - tym razem na głowę - to Krzysztof Kamiński, bramkarz niebieskich piłki musiał już szukać w siatce.

Ruch grał słabo, a gdy jeszcze stracił gola, to piłkarzy ogarnął paraliż. Jak bowiem wytłumaczyć fakt, że Łukasz Surma nie potrafił kropnąć łatwej piłki z woleja, a Filip Starzyński wybijał piłkę spod własnej bramki tak nieudolnie, że niemal sprezentował rywalowi rzut rożny? Piłkarze z Chorzowa nie raz tej jesieni powtarzali, że potrzebują impulsu, gola, zwycięstwa - choćby w marnym stylu - żeby na nowo wrócić do gry. W spotkaniu z Jagiellonią takim impulsem okazał się rzut karny.

Jedenastkę wywalczył Martin Konczkowski, a na bramkę zamienił Starzyński. I po golu w grze niebieskich rzeczywiście coś drgnęło na lepsze. Niebiescy zaczęli biegać szybciej, podawać piłkę bardziej pomysłowo i dokładnie.

No i stało się! Tuż przed końcem pierwszej połowy Ruch wyszedł na prowadzenie. Po dobrym dograniu piłki przez Daniela Dziwniela (wreszcie!) z woleja pięknie huknął Jakub Kowalski.

Ruch prowadził na Cichej! Ostatni raz zdarzyło się podczas Wielkich Derbów Śląska. A to nie był jeszcze koniec strzelania w pierwszej połowie! W drugiej minucie doliczonego czasu gry piłkę wepchnął do siatki Grzegorz Kuświk, a kibice w końcu uwierzyli, że złe odeszło bezpowrotnie. W drugiej połowie nadal lepszą drużyną byli niebiescy, którzy przypieczętowali swoją przewagę efektownymi bramkami Michała Efira i Kuświka.

W minionym sezonie po 0:6 w Białymstoku odrodził się Ruch, który potem zadziwiał w lidze. Czy teraz mecz z Jagiellonią również okaże się dla niebieskich przełomowy?