Waldemar Fornalik położył podwaliny pod reprezentację Adama Nawałki

PRZEGLĄD PRASA. Reprezentacja Adama Nawałki wygrywa także dzięki Waldemarowi Fornalikowi. - To on podłożył podwaliny pod ten zespół - mówił na łamach ?Sportu? Edward Lorens, były trener Ruchu Chorzów i Górnika Zabrze, a obecnie skaut niebieskich.
Dołącz do zabawy w Wygraj Ligę i rywalizuj z innymi prezesami wirtualnych klubów »

Lorens jest przekonany po jesiennych meczach kadry, że to Polska pojedzie na finały Euro 2016. - Decydujący może okazać się pierwszy w nowym roku mecz eliminacyjny, na wyjeździe z Irlandią. Jeśli osiągniemy korzystny rezultat i podeprzemy go w następnym meczu zwycięstwem z Gruzją u siebie, to będzie to idealny dla nas układ. Zawsze byłem zdania, że dobry start daje silnego kopa na cały sezon - mówi "Sportowi" Lorens, który uważa, że zespół Nawałki nie wygrywałby, gdyby nie praca jego poprzednika, czyli Waldemara Fornalika.

- Miał wizję zespołu, ułożył go. W poprzednich eliminacjach zabrakło nam jednak szczęścia do osiągnięcia dobrych wyników. U trenera Nawałki drużyna już zatrybiła, a nowemu selekcjonerowi oddajmy, że dobrze dobrał ludzi i ułożył ich taktycznie - mówi Lorens, który jest również pytany o dobrą grę Sebastiana Mili. - Mam kamyczek do ogródka polskich dziennikarzy. To ja, wbrew ich opiniom, zawsze twierdziłem, że mamy w polskiej lidze piłkarzy zdolnych do gry w reprezentacji Polski. Trzeba jedynie odważnie na nich stawiać, dawać im szansę gry - wyjaśnia.

Kulisy sportowych wydarzeń na Śląsku. Dołącz do nas na Facebooku >>

Więcej o: