Sport.pl

Szaliki Ruchu Chorzów zawisną na ławeczce Gerarda Cieślika

Coraz bliżej do odsłonięcia pomnika Gerarda Cieślika. Władze miasta zapowiadają, że ławeczka stanie na ul. Wolności w połowie grudnia.
ŚLĄSK.SPORT.PL na Twitterze. Obserwujesz? >>

Przypominamy, że to ŚLĄSK.SPORT.PL oraz "Gazeta Wyborcza" w Katowicach zaproponowały, żeby uhonorować Gerarda Cieślika, wybitnego napastnika Ruchu Chorzów i reprezentanta Polski, ławeczką - pomnikiem upamiętniającym zmarłego przed rokiem chorzowianina. Władze miasta poparły nasz pomysł, a realizacją projektu zajął się artysta rzeźbiarz Tomasz Wenklar.

W ubiegłym tygodniu Wenklar przedstawił gliniany projekt ławeczki. - To Gerard Cieślik z okresu pamiętnego meczu Polski ze Związkiem Radzieckim. Właśnie przygotowuje się do gola, którego strzeli ruskim - opisywał pracę Wenklar. - Co było najtrudniejsze? Dotychczas specjalizowałem się głównie w muzykach, piłkarz to jednak zupełnie inna dynamika. Oglądałem zdjęcia, nagrania, wszystko, co udało mi się zdobyć, było źródłem inspiracji. Najważniejsze przy pracy nad pomnikiem było dla mnie znalezienie kręgosłupa postaci, czyli uchwycenie jego mimiki, gestów. Chciałem oddać także jego szczerą radość ze sportu - wyjaśnia artysta.

Wdowa Krystyna Cieślik jest zachwycona projektem. - On wygląda jak mój Gerard! To dla mnie bardzo wzruszający moment. Cieszę się, że ma ładne oczy, teraz Gerard znowu będzie na mnie patrzył... - mówiła wzruszona.

Teraz trzeba będzie wykonać formę. Potem zostanie już tylko odlew, który będzie wykonany z patynowanego brązu. Ławeczka Gerarda Cieślika stanie w połowie grudnia na ul. Wolności, koło poczty. Pomnik będzie miał 180 cm wysokości, 210 cm długości i około 70 cm szerokości. Na pomniku będzie możliwość zawieszenia klubowych szalików na przedłużeniu, po lewej stronie postaci. Będzie też miejsce, by przysiąść obok Gerarda Cieślika i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Kulisy sportowych wydarzeń na Śląsku. Dołącz do nas na Facebooku >>

Więcej o:
Komentarze (14)
Szaliki Ruchu Chorzów zawisną na ławeczce Gerarda Cieślika
Zaloguj się
 • marcz.ka

  Oceniono 5 razy 5

  Jak widać ławeczka Gerarda bardzo boli tę zabrzańską bandę niedorajdów. Na kolana przed WIELKIM RUCHEM niedorajdy. Wpłacać pieniążki za ukradziony węgiel z torów na fundację SYFIOS to może uratujecie się i zdegradują was kur,,,, tylko do II ligi.
  Waldek-king a mama już na posterunku przy autostradzie? Może wpłaci coś jak nie
  przepije.
  cholo a ty już zdążyleś złapać w gimnazjum ze dwie pały czy ty;lko jedną bo nauczyciel nie przyszedł do pracy?
  pamiętajcie radzieckie skur wysyny. Jesteście tylko małymi komunistycznymi wszarzami. Waldek ,cholo, misjonarz .lentner , i reszta czerwonych niedorajdów.
  pamiętajcie,ławeczka Gerarda zawdsze będzie wam ciązyć na waszych komunistycznych życiorysach .

 • Tomasz Jaworski

  Oceniono 12 razy 4

  znowu dwa krupnioki we temacie hahaha,

  Ruch jest dla was wszystkim - ale my was nie chcemy wasze miejsce jest w lidze okregowej i tak sie udacie hahahahaahahaahahahaahahahaha

 • luis93

  Oceniono 11 razy 3

  Temat o legendzie polskiej piłki, a komentarze patologiczne jak zwykle zresztą. Redakcja weźcie coś z tym zróbcie, bo Wasz portal mocno na tym traci.

 • marcz.ka

  Oceniono 2 razy 2

  Dziękujemy za ławeczkę. panier Gerardzie dziękujemy za to ,że pogrążył pan mocodawców Górnika Zabrze czyli ZSRR. To tak jakby pan w jakiś sposób strzelił gole na Roseveltea. Wiadomo co to za klub z Zabrza. Łajzy i radzieckie sługusy.

 • witco

  Oceniono 10 razy 0

  el-cholo. Won stąd . Szukasz sensacji, znowu będziesz bluzgał czy kompleksy leczył. Won obesrana końcówko jelita grubego. A sio zabrzański padalcu..

 • el-cholo

  Oceniono 1 raz -1

  marczka fajo ławeczke mamy w dupie nie ma sie czym podniecac a ty robisz to jak dziecko najlepiej jakby zawisły tam wasze GŁOWY !

 • waldek_king

  Oceniono 9 razy -1

  Fajna inicjatywa i dobry pomysł co nie zmienia faktu że jesteście śmieRdzącym krowim łajnem UBeckie parchy ! Manfredowi tez ławeczkę postawicie w końcu to wasz honorowy guru którego sami wybraliście zdradzieckie mendy !

 • kozielska27

  Oceniono 15 razy -1

  Osobiście powieszę szal z napisem:" Na pohybel czerwonym ścierwom z Z" Zawsze nad zabrzańskim komunistycznym klubikiem;-)

 • el-cholo

  Oceniono 6 razy -2

  Co prawda was zabolała co mendy jedne wpisy tutaj am nie pomoga czujecie sie lepiej a co to da jak wszyscy z waz szydzą jestescie posmiewiskiem ligi!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX