Sport.pl

Nieoczekiwana propozycja dla pomocnika Ruchu Chorzów. Miliony z Meksyku!

Filip Starzyński, pomocnik Ruchu Chorzów, znalazł się na liście życzeń klubu z Meksyku.
Startuje nowy sezon Wygraj Ligę. 20 000 złotych w puli nagród »

Starzyński to jeden z liderów niebieskich. W tym sezonie prezentuje słabiej niż w minionych rozgrywkach, ale to wciąż zawodnik o dużym potencjale, który jest w kręgu zainteresowań Adama Nawałki, selekcjonera reprezentacji Polski.

23-letni wychowanek Wichru Przelewice już kilka razy był przymierzany do klubów z silniejszych lig. Starzyńskim miało się m.in. interesować Bordeaux, Chievo Verona, Torino czy VfB Stuttgart. Teraz pojawiała się nowa propozycja. Egzotyczna, bo aż z Meksyku! W ewentualnym transferze chce pośredniczyć agencja z Niemiec, której przedstawiciele w trakcie rundy jesiennej kilka razy obserwowali gracza Ruchu.

Nieoficjalnie mówi się, że Ruch mógłby zarobić na transferze Starzyńskiego ponad milion dolarów. Zyskałby też sam zawodnik. Na Cichej usłyszeliśmy, że pomocnik mógłby liczyć na wynagrodzenie na poziomie 40 tysięcy dolarów miesięcznie.

Ruch musi poważnie rozważać sprzedaż piłkarza, gdyż jego kontrakt z Ruchem obowiązuje tylko do końca sezonu. Zimowe okno transferowe jest więc ostatnim w czasie, którego niebiescy mogą sprzedać Starzyńskiego z zyskiem.

ŚLĄSK.SPORT.PL na Twitterze. Obserwujesz? >>

Więcej o:
Komentarze (31)
Nieoczekiwana propozycja dla pomocnika Ruchu Chorzów. Miliony z Meksyku!
Zaloguj się
 • ej-si

  Oceniono 110 razy 94

  to może być przykrywka pod chęć zemsty za akcję kibiców ruchu na plaży nad bałtykiem:)

 • remik911

  Oceniono 54 razy 50

  sprzedać !!!!!!!!!!

 • domin1920

  Oceniono 31 razy 13

  Na miejscu Figo nie zastanawiałbym się i ruszyłbym na podbój Mexico.
  Jeśli jest to oczywiście prawda to kolejna poważna kasa zasiliłaby konto klubu. Starzyński nas nie zbawi, szczególnie jak jego gra jest chimeryczna. Za połowę tej kwoty można kupić lepszego ofensywnego pomocnika, plus porządnego stopera bo tego brakuje w Ruchu.
  Jakie były nieprzychylne komentarze odnośnie zadymy na plaży, i co wyszło z tego ? klub z Mexico chce wydać miliony na przeciętnego ( na dziś) grajka.
  Figo, Sombrero czeka. Jazda !

 • zdzih8899

  Oceniono 12 razy 8

  40 tys. dolarów? Biorąc pod uwagę przestępczość i koszta ochrony do wynajęcia, wcale tak wiele więcej niż w Polsce nie zarobi. Chyba że lubi ryzykować kulką w łeb albo porwaniem dla okupu. Polska to przy Meksyku, RPA czy Brazylii to oaza spokoju. Najprędzej dostanie w czapę od kiboli za kiepskie zaangażowanie albo nieodpowiednie komentarze, ale to się bardzo rzadko zdarza, najczęściej wystarczy wizyta na treningu żeby piłkarze nagle "odnaleźli" formę. Tam od razu dają w pysk, i to w najlepszym przypadku. Dziki kraj, do tego zupełnie inny klimat i kultura niż w Europie. Ja bym nie ryzykował, tym bardziej że jak jest do wzięcia za grosze zimą lub za darmo latem to na pewno jakaś oferta z Niemiec, Rosji czy Turcji się trafi. I to za 40-50 tys/miesiąc, ale liczone w euro. Tym bardziej jak będzie do wzięcia za darmo to dostanie lepszy kontrakt.

 • hauskyjza

  Oceniono 35 razy 7

  chyba te marynarze z Meksyku kupią go na majtka

 • sk64

  Oceniono 7 razy 5

  Chyba wpadl im w oko na plazy w Gdyni :)

 • iontichy

  Oceniono 25 razy 3

  5 razy bym się zastanowił na jego miejscu. Tam ginie od kul rocznie więcej ludzi niż i nas na drogach. Prasa ostatnio podawała, że w ostatnich 6 latach zginęło w wyniku działań przestępczych ok. 50000 ludzi! To daje ok. 8000 ofiar rocznie ZAMORDOWANYCH - wiem, że większość z nich to przestępcy, ale na pewno nie wszyscy. Wydaje mi się, że to Dudu ze Śląska zrezygnował po roku z kontraktu w Meksyku, bo tam gdy ktoś znacząco więcej zarabia to bez ochrony obawia się chodzić wieczorem w miasto, żona nie czuła się bezpieczna. Wydaje mi się, że człowiekowi z Europy, żyjącemu w miarę spokojnym i bezpiecznym kraju może być bardzo trudno zaaklimatyzować się.

 • ttoorroo05

  Oceniono 2 razy 2

  Niech ogladnie najpierw lige meksykanska,tam sie gra w zawrotnym tempie i do konca.Nie poradzi sobie,jest za miekki na taka lige.

 • canary-dwarf

  Oceniono 5 razy 1

  Jechałbym

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX