Nieoczekiwana propozycja dla pomocnika Ruchu Chorzów. Miliony z Meksyku!

Filip Starzyński, pomocnik Ruchu Chorzów, znalazł się na liście życzeń klubu z Meksyku.
Startuje nowy sezon Wygraj Ligę. 20 000 złotych w puli nagród »

Starzyński to jeden z liderów niebieskich. W tym sezonie prezentuje słabiej niż w minionych rozgrywkach, ale to wciąż zawodnik o dużym potencjale, który jest w kręgu zainteresowań Adama Nawałki, selekcjonera reprezentacji Polski.

23-letni wychowanek Wichru Przelewice już kilka razy był przymierzany do klubów z silniejszych lig. Starzyńskim miało się m.in. interesować Bordeaux, Chievo Verona, Torino czy VfB Stuttgart. Teraz pojawiała się nowa propozycja. Egzotyczna, bo aż z Meksyku! W ewentualnym transferze chce pośredniczyć agencja z Niemiec, której przedstawiciele w trakcie rundy jesiennej kilka razy obserwowali gracza Ruchu.

Nieoficjalnie mówi się, że Ruch mógłby zarobić na transferze Starzyńskiego ponad milion dolarów. Zyskałby też sam zawodnik. Na Cichej usłyszeliśmy, że pomocnik mógłby liczyć na wynagrodzenie na poziomie 40 tysięcy dolarów miesięcznie.

Ruch musi poważnie rozważać sprzedaż piłkarza, gdyż jego kontrakt z Ruchem obowiązuje tylko do końca sezonu. Zimowe okno transferowe jest więc ostatnim w czasie, którego niebiescy mogą sprzedać Starzyńskiego z zyskiem.

ŚLĄSK.SPORT.PL na Twitterze. Obserwujesz? >>

Więcej o: