Sport.pl

Długowieczni z Ruchu Chorzów. "Pojawiają się chwile zwątpienia"

Marcin Malinowski, kapitan Ruchu Chorzów, stanie w poniedziałek przed szansą rozegrania 450. meczu w Ekstraklasie. 
Więcej od niego gier w Ekstraklasie mają tylko kolega z Ruchu Łukasz Surma - 467 oraz Marek Chojnacki (ŁKS Łódź) 452.

Ruch Chorzów to dobre miejsce dla doświadczonych zawodników. Najstarszy w drużynie jest wspomniany 39-letni Malinowski. Podstawowymi zawodnikami niebieskich są również Surma (37 lat) i Marek Zieńczuk (36).

Malinowski debiutował w lidze w roku 1997 w Odrze Wodzisław w meczu z Górnikiem Zabrze.

- Wszedłem wówczas na końcowe pół godziny. Przegraliśmy 1:2, o ile się nie mylę. W wyjściowej jedenastce po raz pierwszy miałem zagrać w spotkaniu z Sokołem Tychy. Jednak stało się inaczej, ponieważ zawodników tej drużyny wyszło tylko siedmiu, przez co mecz się nie odbył. Zagraliśmy wtedy tylko gierkę wewnętrzną na boisku w Tychach. Takim prawdziwym debiutem, można powiedzieć jak marzenie, jeżeli chodzi oczywiście o moją osobę, był mecz ze Śląskiem Wrocław u siebie. Wygraliśmy wtedy 3:0, a mnie udało się zdobyć bramkę. Ten mecz można chyba uznać za taki mój prawdziwy debiut - wspomina.

W czasie długiej kariery obrońca Ruchu spotkał na swoje drodze wielu szkoleniowców.

- Nie powiem niczego nowego, bo od każdego trenera można się czegoś nauczyć i tych szkoleniowców mógłbym naprawdę wielu wymienić, ponieważ przez tą moją przygodę z piłką dużo się ich przewinęło. Począwszy od trenera Marcina Bochynka, który dał mi szansę w Odrze, wcześniej trenerzy w Gwarku Janusz i Jan Kowalscy. Ta drużyna to był taki punkt zwrotny, który otworzył mi oczy na wiele rzeczy. Zanim trafiłem do Wodzisławia, miałem okazję pracować jeszcze z trenerami Edwardem Lorensem i Waldemarem Fornalikiem. Uważam, że jeżeli miałbym naprawdę wskazać jednego człowieka, chociaż to jest trudne, to myślę, że mimo wszystko najwięcej pod względem poruszania się po boisku i taktyki nauczył mnie trener Lorens. Jest to człowiek, który poświęcał mi w pewnym momencie dużo czasu i myślę, że to on jest tym gościem, który ulepił "Malinę" dla polskiej piłki - mówi.

A jak długo Malinowski chce jeszcze biegać po ligowych boiskach?

- Ciężko powiedzieć. Czasami, chyba jak każdy człowiek pracujący pojawiają się chwile zwątpienia, że już dość tego i trzeba sobie dać spokój. Jednak myślę, że rozbrat z piłką, tak jak to będzie za chwilę w czasie przerwy świątecznej, sprawi, że za chwilę będzie czegoś brakowało. To ile będę grał, nie zależy też tylko ode mnie, ale także od ludzi, którzy aktualnie rządzą w Chorzowie z prezesem i trenerem na czele. Czy będą jeszcze widzieli dla mnie miejsce w tej drużynie. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze zdrowie i różne inne czynniki, które będą stanowiły o tym, czy jeszcze będę biegał po tych polskich boiskach - mówi. Więcej o:
Komentarze (30)
Długowieczni z Ruchu Chorzów. "Pojawiają się chwile zwątpienia"
Zaloguj się
 • marcz.ka

  Oceniono 14 razy 8

  lentner nie mogę się powstrzymać. Czy ty masz jakiś honor i poczucie własnej beznadziei?? Weź metr gumy i strzel se w ten zakuty czerwony łeb. jaki debil. CZy w Zabrzu są sami tacy idioci jak Ty? No to ja się nie dziwię ,że z was się w całej Polsce śmieją.

 • marcz.ka

  Oceniono 10 razy 8

  www.youtube.com/watch?v=qzxyd8sp8PY
  nie kozielska to ja ci wkleję lentner jak was Piech upokorzył. Widzisz po strzale szanuje klub. Co pokazuje ruskim szczurom z Zabrza. Ucz się lentner jakiemu klubowi kibicować. Na kolana pajace z Zabrza. Na kolana zabrzańskie kundle.
  Tle o Piechu . Artykuł jest o Malinowskim. lentner sio zabrzański pusty łbie. won , na wschód do mateczki rasiji

 • piast.gl-ce

  Oceniono 11 razy 7

  jak miło popatrzeć na zabrzańskie kompleksy Ruchu Chorzów. lentner się mota jak węgorz na haczyku a el-cholo pajacuje jak każdy zabrzański patol. Jak ja was lubie stalinowskie pajacyki. pamiętajcie to wasz ostatni sezon w ekstraklasie ruskie pokurcze.

 • kozielska27

  Oceniono 7 razy 5

  el-cholo ścierwo i zero.Zwykła zabrzańska komunisryczna świnia ;-)

 • misjonarz75

  Oceniono 2 razy -2

  niebieska perfumeria ma naprawdę kłopoty z głową. przeczytajcie sobie wszystko od początku. robicie z siebie pośmiewisko, ten dupowłaz z gliwic też

 • el-cholo

  Oceniono 3 razy -3

  Przyjade do pewexu to ci wsadze do ryja parowe bedziesz zadowolony psie!

 • lentner

  Oceniono 6 razy -4

  Przeciż poruszenie tematu o Piechu było odpowiedzią na ten o Madeju. A no tak, nie wymieliście żadnego nazwiska. Nie było tematu :)

 • lentner

  Oceniono 6 razy -4

  Dobra, nie będę w rewanżu wklejał tego linka o Piechu w Świdnicy, ale obejrzyjcie sobie Madeja jak podbiegł w Chorzowie do pustej trybuny, którą chcieli wysadzić talibowie :)
  Jeden lentner, a ile pobudził chorzowskich istot. Bo przecież nie pisze od was jedna osoba, tylko wszyscy tak po niebiesku myślą.Jeszcze tylko stroszek, domin,... w.grzon - nie,... on jest w Ameryce :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX