Ruch Chorzów wycofuje się z koncepcji gry na Stadionie Śląskim. Prezydent chce nowego stadionu na Cichej

Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa, zapewnia, że wróci do pomysłu budowy nowego obiektu przy ulicy Cichej.
ŚLĄSK.SPORT.PL na Facebooku. Czy już nas polubiłeś? >>

Ruch Chorzów potrzebuje nowego stadionu. Cicha to zabytek, który z trudem spełnia wymogi licencyjne na grę w ekstraklasie. W mieście od wielu lat mówi się o budowie obiektu, ale na zapowiedziach tylko się kończy. W trakcie minionej kadencji samorządowej prezydent Andrzej Kotala zaproponował, że wybuduje nowy stadion etapami, ale ta koncepcja nie zyskała przychylności większości radnych. Stało się tak również za sprawą Ruchu, który jasno stwierdził, że swoją przyszłość wiąże ze Stadionem Śląskiem. Niebiescy uczynili z tego pomysłu jeden z fundamentów rozwoju klubu. Przypominali o tym w kolejnych raportach okresowych spółki.

Teraz jednak ta koncepcja wydaje się zmieniać. Tak przynajmniej wnioskujemy, wczytując się w wypowiedź Donaty Chruściel, rzecznika prasowego klubu. - Musimy patrzeć na tę sprawę bardzo pragmatycznie. Musimy myśleć o tym, żeby w kolejnych latach dostawać licencję PZPN-u na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej, żeby się nie troszczyć o to, czy różne mankamenty infrastrukturalne staną na przeszkodzie i tej licencji nie dostaniemy. Stąd pojawiła się również koncepcja, żeby zawrzeć porozumienie z urzędem marszałkowskim i rozważyć naszą grę na Stadionie Śląskim, który jest modernizowany. Jeżeli pojawi się też realna koncepcja, aby grać przy Cichej, czyli w miejscu, które jest tak ważne dla wszystkich sympatyków Ruchu, to my oczywiście nie mówimy nie - powiedziała podczas promocji książki "Cicha 6" Chruściel.

Prezydent Kotala, który został wybrany na kolejną kadencję, już zapowiedział, że wraca do pomysłu budowy obiektu przy Cichej. W czwartek odbędzie się spotkanie Kotali z przedstawicielami kibiców.

Więcej o sprawie przeczytacie na portalu niebiescy.pl

Aktualizacja

Po publikacji powyższego tekstu skontaktowała się z nami Donata Chruściel, rzecznik prasowy Ruchu, która wyjaśniła, że klub będzie kibicował prezydentowi Kotali w realizacji ambitnego planu budowy nowego stadionu na Cichej, ale jednocześnie nie zmienia swoich planów dotyczących przeprowadzki na Śląski.ŚLĄSK.SPORT.PL na Twitterze. Obserwujesz? >>