Prezydent Chorzowa: Nie ma obaw, będzie nowy stadion Ruchu

Realny termin rozpoczęcia budowy nowego stadionu przy ul. Cichej 6 to rok 2016 bądź końcówka 2015 - zapewnia prezydent Chorzowa Andrzej Kotala.
Prezydent Kotala mówił o nowym stadionie Ruchu podczas czwartkowego spotkania z kibicami. W efekcie wyborów samorządowych zmienił się układ sił w radzie miasta. Przewagę mają w niej teraz zwolennicy budowy nowego stadionu na Cichej, a nie przenosin zespołu na Stadion Śląski.

- Nie ma już żadnych obaw. Mogę potwierdzić, że w budżecie na rok 2015 znajdą się 2 miliony złotych na stworzenie projektu budowlanego nowego stadionu Ruchu. Mamy większość w radzie, więc na pewno to przegłosujemy. Nie będzie już rozbieżności wśród radnych - potwierdził Kotala.

Koncepcja, którą stworzyła pracownia GMT Sp. z o.o. z Mysłowic, zakłada budowę stadionu na 12 tysięcy miejsc, z możliwością rozbudowy o kolejne 4 tysiące krzesełek. Podczas czwartkowego spotkania przedstawiciele kibiców zaznaczyli, aby obiekt od razu został wybudowany dla 16 tysięcy widzów. Ta sprawa będzie jeszcze przedmiotem dyskusji.

Sesja budżetowa rady miasta została zaplanowana na 22 stycznia 2015 roku. Głosowanie nad przeznaczeniem 2 milionów złotych na stworzenie projektu budowlanego ma być formalnością.

- Projekt powstanie w ciągu 6 miesięcy. Następnie potrzeba 60 dni na uzyskanie pozwoleń, natomiast przetarg przy tej wielkości inwestycji trwa około 45 dni. Realny termin rozpoczęcia budowy stadionu to rok 2016 bądź końcówka 2015 - poinformował prezydent. Nowy obiekt będzie budowany etapami. Zdaniem prezydenta, realny termin zakończenia całej inwestycji to rok 2020.

Więcej o spotkaniu w serwisie niebiescy.plĆwierkamy dla was o sporcie na Śląsku >>