Sport.pl

Prezydent Chorzowa: Nie ma obaw, będzie nowy stadion Ruchu

Realny termin rozpoczęcia budowy nowego stadionu przy ul. Cichej 6 to rok 2016 bądź końcówka 2015 - zapewnia prezydent Chorzowa Andrzej Kotala.
Prezydent Kotala mówił o nowym stadionie Ruchu podczas czwartkowego spotkania z kibicami. W efekcie wyborów samorządowych zmienił się układ sił w radzie miasta. Przewagę mają w niej teraz zwolennicy budowy nowego stadionu na Cichej, a nie przenosin zespołu na Stadion Śląski.

- Nie ma już żadnych obaw. Mogę potwierdzić, że w budżecie na rok 2015 znajdą się 2 miliony złotych na stworzenie projektu budowlanego nowego stadionu Ruchu. Mamy większość w radzie, więc na pewno to przegłosujemy. Nie będzie już rozbieżności wśród radnych - potwierdził Kotala.

Koncepcja, którą stworzyła pracownia GMT Sp. z o.o. z Mysłowic, zakłada budowę stadionu na 12 tysięcy miejsc, z możliwością rozbudowy o kolejne 4 tysiące krzesełek. Podczas czwartkowego spotkania przedstawiciele kibiców zaznaczyli, aby obiekt od razu został wybudowany dla 16 tysięcy widzów. Ta sprawa będzie jeszcze przedmiotem dyskusji.

Sesja budżetowa rady miasta została zaplanowana na 22 stycznia 2015 roku. Głosowanie nad przeznaczeniem 2 milionów złotych na stworzenie projektu budowlanego ma być formalnością.

- Projekt powstanie w ciągu 6 miesięcy. Następnie potrzeba 60 dni na uzyskanie pozwoleń, natomiast przetarg przy tej wielkości inwestycji trwa około 45 dni. Realny termin rozpoczęcia budowy stadionu to rok 2016 bądź końcówka 2015 - poinformował prezydent. Nowy obiekt będzie budowany etapami. Zdaniem prezydenta, realny termin zakończenia całej inwestycji to rok 2020.

Więcej o spotkaniu w serwisie niebiescy.plĆwierkamy dla was o sporcie na Śląsku >>

Więcej o:
Komentarze (9)
Prezydent Chorzowa: Nie ma obaw, będzie nowy stadion Ruchu
Zaloguj się
 • Tomasz Jaworski

  Oceniono 45 razy 23

  dwa stadiony jeden duży drugi mniejszy - żyć nie umierać hahahaahahhahaha

 • leafy

  Oceniono 30 razy 18

  Jakoś ciężko w to uwierzyć ale trzymam kciuki ;)

 • remik911

  Oceniono 32 razy 18

  wreszcie !!!!!!!

 • marcz.ka

  Oceniono 9 razy 7

  NIgdy tego nie usuniesz. Tu jest internet ale wkrótce się spotkamy w towarzystwie rawnika i jeśli nie pójdziesz na moje warunki to zajmie się tobą prokurator.
  (cw)el-cholo nic ci nie da usuwani za pomocą moderki tego co tu piszesz. Bandyto twój czas przed temidą nadszedł
  kibol z zabrza grozi innym użytkownikom forum
  el-cholo vel waldek_king, obek, maczo1948, sklad.po.trotylu czym będziesz dziś groził inny forumowiczom?Jeśli chcesz podam ci adresy dobrych placówek odwykowych i psychiatrycznych. C.D.N.
  dla przypomnienia :
  cytat z Gazet Wyborczej:
  "18 listopad 2014
  el-cholo 10 minut temu
  H.ja wiesz ci..to jedna pało za pare dni na brudnej ławeczce zawisnie twoja glowa pało!"
  w innym wątku szydzi z tragedii pana G.Cieślika pisząc:
  gazeta wyborcza forum:
  cytat
  "el-cholo 4 godziny temu
  Panie Gerardzie-czekam na pana.... J.Wyrobek"

  Do (cw)el-cholo
  Już niedługo się spotkamy ty kryminalisto ,degeneracie. Ty podły chamie za to że mi groziłeś zostaniesz złapany i odpowiesz za to co piszesz.I nie pomoże ci zmiana tonu.Nie dość że bandyta z Górnika to jeszcze tchórz. Koledzy mówili ,żeś alkoholik.
  Zaznaczam ,że nie doniosłem na policję tylko sku...sy na namierzyła agencja detektywistyczna. Koledzy z dzielnicy mówili ,że to wyjątkowy debil. Wielu ludzi nie chce mieć z nim nic wspólnego.
  Sprawę załatwimy na moich zasadach a jak nie to wtedy uruchomię procedury.

 • obek29

  Oceniono 17 razy -11

  dziś 1 kwietnia? hehe

 • rucki

  Oceniono 28 razy -14

  Dla kogo ten stadion? Dla garstki kibicow? Szkoda kasy! Zainwestujcie w rozwoj miasta. Naprawcie drogi.

 • big_benek123

  Oceniono 33 razy -17

  100 tys. mieszkańców bieda brud i dziurawe drogi a na meczach frekwencja ok 4 tys. i to przy cenach biletów od 5 zł !!! ale budujcie budujcie, stadiony dla troglodytów najważniejsze

 • el-cholo

  Oceniono 71 razy -45

  Zobaczycie stadion jak swinia slonce chyba ze nasz Wielkiego Zabrzanskiego Gornika.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX