Ważna konferencja Ruchu Chorzów i Górnika Zabrze przełożona na styczeń

Ruch Chorzów zakończył już ligowe granie w tym roku, ale przed drużyną jeszcze jeden - tym razem przyjemny obowiązek. 
Ostatnim meczem, jaki Ruch rozegrał w 2014 roku, było sobotnie spotkanie z Wisłą Kraków. Po tym spotkaniu większość piłkarzy rozpoczęła już urlopy. Ale nie wszyscy mają wolne. Część zawodników - z kapitanem drużyny Marcinem Malinowskim na czele - weźmie w poniedziałek udział w tradycyjnej klubowej wigilii.

Piłkarze będą odpoczywać do 5 stycznia, gdy spotkają się na Cichej na pierwszych zajęciach w 2015 roku. Pierwszy sparing niebiescy rozegrają pięć dni później (10 stycznia) z czeskim drugoligowcem MFK Karvina.

Zimą Ruch wyjedzie na dwa obozy: od 12 do 17 stycznia zespół będzie pracował w Rybniku, a 24 stycznia drużyna wyjedzie na dwutygodniowe zgrupowanie do Turcji.

Drugi obóz to wydarzenie bez precedensu. Do Turcji polecą bowiem jednym samolotem wszystkie kluby Ekstraklasy z naszego regionu, a więc również Górnik Zabrze, Piast Gliwice i Podbeskidzie Bielsko-Biała.

Temu wydarzeniu miała być poświęcona wspólna konferencja prasowa w tym tygodniu. Na Cichej poinformowano nas jednak, że do spotkania z mediami dojdzie dopiero w styczniu.

Jesteś kibicem niebieskich? Dołącz do nas na Fejsie! >>