Sport.pl

Ławeczka Gerarda Cieślika na razie spowita niebieską folią. W czwartek będzie można się przysiąść

W czwartek odsłonięcie ławeczki Gerarda Cieślika. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na ulicę Wolności w Chorzowie o godzinie 17.
Chcesz współtworzyć nasz portal? Polub nas na Fejsie >>

Pomnik już stoi, ale na razie jest przykryty niebieską folią. W czwartek będzie można się już przysiąść do legendy Ruchu Chorzów. Uroczystość odbędzie się zaraz po wspólnym dekorowaniu choinki w pobliżu estakady. Ławeczka znalazła swoje miejsce na ul. Wolności, koło Poczty Głównej. Z inicjatywą upamiętnienia w ten sposób zmarłego w ubiegłym roku Cieślika wystąpiła "Gazeta Wyborcza" i portal ŚLĄSK.SPORT.PL. Nasz pomysł poparli chorzowscy radni, a także m.in. prezes Ruchu Dariusz Smagorowicz i Antoni Piechniczek.

Pomnik z brązu ma 180 cm wysokości, 210 cm długości i ok. 70 cm szerokości. Będzie można na nim zawieszać również klubowe szaliki. Autorem rzeźby jest Tomasz Wenklar, twórca m.in. popiersia Wojciecha Kilara w Katowicach czy pomnika Ryśka Riedla w Tychach.

Ławeczka spodobała się rodzinie legendarnego piłkarza. - Mój mąż zawsze był w ruchu, to dobrze, że pomnik będzie tak wyglądał. Jak już będzie gotowy, wybiorę się na Wolności i zrobię zdjęcie. Nieopodal ratusza więcej osób będzie mogło zatrzymać się na chwilę i powspominać Gerarda - przyznała kilka miesięcy temu Krystyna Cieślik, wdowa po słynnym piłkarzu.

ŚLĄSK.SPORT.PL na Twitterze. Obserwujesz? >>

Więcej o:
Komentarze (12)
Ławeczka Gerarda Cieślika na razie spowita niebieską folią. W czwartek będzie można się przysiąść
Zaloguj się
 • stroszek233

  Oceniono 3 razy 1

  jak widać alkoholik el-cholo i stara doopa lentner to przyjaciele .Pewnie w socios razem piją . hahahahaha.Co żabol to większa ofiara losu.

 • lentner

  Oceniono 9 razy -5

  No marczke stać na detektywów, za groźby karalne, no też czas pomyśleć o nich, żeby namierzyli niejakiego piast.gl-ce. Przecież nazwał mnie bandytą! Trzeba załatwić to po swojemu! To takie modne na tym portalu! :)

 • lentner

  Oceniono 11 razy -5

  @marcz. ka!
  Cały czas to ty wracasz do tego tematu Przecież twoi detektywi już go namierzyli i załatwisz to po swojemu :) Więc nie poruszaj tego tematu tu na forum, bo będzie to trwać i trwać a ty.... przez lata będziesz powracał do tego tematu. Tacy nieskuteczni ci detektywi? Eeeeee, chyba trzeba zgłosić to na policję? ( czemu bym się nie zdziwił)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX