Sport.pl

Ruch Chorzów apeluje do kibiców: Nie narażajcie klubu

Ruch Chorzów ma nadzieję, że w przyszłości kibice będą dobrze bawili się na trybunach, ale nie będą narażać klubu na finansowe kary.
ŚLĄSK.SPORT.PL w mocno nieoficjalnej wersji. Dołącz do nas na Facebooku >>

Ruch poniósł karę za zachowanie kibiców, którzy podczas ostatniego meczu z Wisłą Kraków odpalili na trybunach race. Komisja Ligi nałożyła na klub grzywnę w wysokości 10 tys. zł. Ruch nie będzie mógł również zorganizować wyjazdu własnych kibiców na kolejny ligowy mecz (z Lechem Poznań), a ponadto osoby, które podczas meczu z Wisłą Kraków miały wyznaczone miejsca w sektorze 8, nie będą mogły uczestniczyć w kolejnym spotkaniu chorzowian rozgrywanym w roli gospodarza (z Piastem Gliwice).

Kary skłoniły klub do wystosowania apelu do fanów: "W związku z decyzją Komisji Ligi pragniemy podkreślić, że wsparcie naszych fanów i ich głośny doping, który nie raz niósł nas do zwycięstwa i pomógł odwrócić losy meczu, są dla nas bardzo istotne. Ponadto atrakcyjna wizualnie oprawa sprawia, że piłkarski spektakl staje się jeszcze ciekawszy dla widzów zasiadających na trybunach i przed telewizorami. Mamy jednak nadzieję, że sympatycy "Niebieskich", którzy czują się współodpowiedzialni za klub, skupią się w przyszłości na kibicowaniu zgodnym z literą prawa i nie będą narażać Ruchu na ponoszenie niepotrzebnych kosztów, a jego wszystkich fanów na sankcje".

Ćwierkamy dla was o sporcie na Śląsku >>

Więcej o:
Komentarze (13)
Ruch Chorzów apeluje do kibiców: Nie narażajcie klubu
Zaloguj się
 • fuzbalok

  Oceniono 9 razy 7

  Wydaje mi się że niektórzy kibice Ruchu którzy się tutaj wypowiadają żyją w innym świecie będziemy grać na Śląskim za złotówkę lub za darmo bo stadion będzie stał pusty a musi się jakoś promować i co Kotala mówi Przeprowadzka jest nierealna. Jak wyglądają pana relacje z prezesem Smagorowiczem. Była ostatnio okazja do wspólnej rozmowy?
  - No właśnie się dziwię, że nikt się nie odzywał z klubu od wyborów. Jestem tym totalnie zaskoczony. Kibice też pytali - o co wam chodzi? Jakie macie relacje. Tymczasem my nie mamy żadnych relacji. (...
  Na klubowej wigilii też pana nie było...
  - Jak miałem być, skoro nie zostałem zaproszony? To znaczy ktoś zadzwonił z klubu do sekretarki w ostatniej chwili, że jest takie spotkanie. Ja mam zawsze jakieś plany, muszę wszystko poukładać, więc chyba tak się tego nie załatwia? I znów podkreślę - nie chodzi tu o mnie, Andrzeja Kotalę, ale o prezydenta Chorzowa. Ja odebrałem to jako afront dla najwyższego przedstawiciela miasta. Zawsze w relacjach z władzami Ruchu muszę udowadniać, że nie jestem wielbłądem. Zawsze czuję się niekomfortowo, jakbym grał w szachy. Czekam na ruch z ich strony i muszę się bronić przed szachowaniem. Chyba nie tak to powinno wyglądać? Dlaczego zawsze ja mam być tylko winny?
  Wariant pesymistyczny zakłada ukończenie całości w 2022 roku, a optymistyczny?
  - Dwa lata szybciej. Trzeba się liczyć z tym, że jak ministerstwo da nam szansę budowy obwodnicy Chorzowa, to musimy mieć wkład własny na drugą inwestycję. Unia Europejska daje 85 procent z 1,2 miliarda złotych, a my musimy na start dać 15 procent, czyli ok. 75 mln. Dlatego jestem ostrożny, bo w takim wypadku trzeba się będzie mocno spiąć, aby z powodzeniem realizować dwie wielkie inwestycje w Chorzowie. Stąd wariant, że kolejne etapy budowy stadionu będą trwały po dwa lata i trzeba będzie szukać inwestora. Sprawa obwodnicy wyjaśni się na początku 2016 roku.
  Czy miasto doczeka się swojego przedstawiciela w radzie nadzorczej Ruchu? – Ten człowiek już jest, ale wciąż nie może zostać zatwierdzony! To Sławomir Janiszewski, były pracownik firmy PWC, który obecnie ma własną firmę inwestycyjną. On od lipca czeka, aby się dostać do rady. Trzy razy było już to odkładane. Przysięgano, że stanie się to we wrześniu, a teraz mam obietnicę, że dojdzie do tego 29 grudnia. Przecież jeśli daję w różnych formach pieniądze klubowi, to mam prawo wiedzieć, co się z nimi później dzieje. Miasto ma już ponad 20% udziałów w klubie, a ja dalej nie wiem, na co pieniądze są wydawane.

 • fuzbalok

  Oceniono 7 razy 5

  Gdzie jesteś @Tomasz Jaworski na pewno pod artykułem o kibicach Górnika jaki zatroskany

 • bialyrasizm

  Oceniono 4 razy 4

  Apel na czasie, biorąc pod uwagę, że następny mecz za ponad 2 miesiące.
  bialyrasizm.pl/

 • forestfc

  Oceniono 3 razy 3

  o czym tu pisac...o kryminalistach i konfidentach w jednej grupie kibicow? ZAORAC TE DZIADOSTWO SMIERDZACE

 • fuzbalok

  Oceniono 3 razy 3

  @piast.gl-ce co ty się tak Ruchowi podlizujesz nie pamiętasz jak było np: 10 lat temu
  Następuje iście chuligańska jazda w wykonaniu kiboli "Niebieskich" na meczu Piast - Ruch. Mecz w wyniku starć chuliganów Ruchu i połączonych sił Polonii Bytom z Piastem Gliwice zostaje przerwany i niedokończony. Fanatycy z Chorzowa na tym meczu obecni byli wyjątkowo dobrą bandą do bicia. Albo podczas wyjazdu na gdańską Lechię, gdzie w pociągu podróżowało 25 "Niebieskich", to oni nadawali ton wydarzeniom. W tym pociągu podróżował również gliwicki Piast, jadący na Bałtyk Gdynia, w większej grupie (60 kibiców). Z Piastem była już wtedy kosa. Awantura trwała, z krótkimi przerwami, od samego Śląska do Bydgoszczy. Piast walczył ze sprzętem, a to, że dym możliwy był przez tak długi okres czasu było spowodowane... wąskim przejściem między wagonami. To też uniemożliwiało bezpośrednie starcie banda na bandę. Starcie, pomimo że tak długie, nie zostało rozstrzygnięte.

 • fuzbalok

  Oceniono 3 razy 3

  W okresowym raporcie giełdowym Ruch umieścił Stadion Śląski jako swój główny obiekt, zapowiedział przeprowadzkę do kotła czarownic”. – Nie wiem, dlaczego tak klub robi. Co więcej, nikt mnie o tym nie informował, niczego nie konsultowano ze mną. Dla mnie zarząd Ruchu od początku forsuje wadliwą koncepcję ze Stadionem Śląskim. Przeprowadzka jest nierealna! Tym bardziej, że kibice też chcą oglądać mecze na swoim stadionie na Cichej, że już nie wspomnę, jak realne jest zapełnianie 50-tysięcznego obiektu co kolejkę.
  Tym bardziej utrzymanie tak olbrzymiego obiektu… – Niemożliwie jest, by miasto wynajmowało Ruchowi Stadion Śląski i jednocześnie budowało i utrzymywało obiekty na Cichej. Działacze Ruchu mieli taką koncepcję, która w grudniu tamtego roku się uwypukliła, bo klub stanął pod finansową ścianą. Liczenie na to, że będziemy za wszystko płacić, było pomysłem na wybrnięcie z ekonomicznych tarapatów. Przecież nie tak to powinno wyglądać, ale ja wielu innych rzeczy, jakie dzieją się na Cichej, nie rozumiem.
  Na przykład czego pan nie rozumie? – Kiedyś prezes Ruchu, Katarzyna Sobstyl, tłumaczyła mi, że klub ma 12 milionów, a jeśli miałaby 14-16, to byłoby wspaniale i spokojnie. Dołożyliśmy więc brakujące 2 miliony i dalej jest źle? No ale jeśli w 2011 roku Ruch miał stratę rzędu 10 mln zł, a teraz słyszę o 46 mln zł (!), to o co chodzi?
  Wyborczy kurz opadł, a pan rozpoczął nową kadencję od jasnej deklaracji, że wraca koncepcja budowy stadionu przy Cichej. Jak to wszystko teraz będzie wyglądało?
  Andrzej Kotala: - W ubiegłym tygodniu spotkałem się z kibicami, których ambicje wobec nowego stadionu wzrosły. Fani chcą obiektu na 16 tysięcy widzów. Nie mówię nie, ale przede wszystkim trzeba to skonfrontować z budżetem i możliwościami finansowymi. Wolałbym, aby na każdym meczu był komplet i bilety były wyprzedawane, niż żeby były puste miejsca. W styczniu czeka nas sesja budżetowa miasta, na której będą wprowadzane poprawki, m.in. ta dotycząca 2 mln zł na wykonanie projektu i dokładnego kosztorysu budowlanego. Najpierw musimy usiąść z firmą, która wygrała poprzedni konkurs i posiada prawa autorskie do projektu. Miasto wpłaciło jej karę umowną w wysokości 100 tys. zł z tytułu wycofania się z realizacji projektu. W grudniu 2013 roku radni przegłosowali, że nie będzie budowy stadionu, tylko pieniądze dla klubu. Na szczęście jest wola dalszej współpracy.

 • el-cholo

  Oceniono 6 razy 2

  czytac kundle 46 mln długu i reszta hahah dobry artykuł Kotali hahahaa

  katowickisport.pl/pilka-nozna/ekstraklasa,rozmowa-z-prezydentem-chorzowa,artykul,527345,1,12452.html

 • frida68

  Oceniono 4 razy 2

  Kibice Ruchu Chorzów apelują do klubu: skończcie z opowiadaniem bajek o wie;kim Ruchu na wielkim Stadionie Śląskim.

 • piast.gl-ce

  Oceniono 8 razy -2

  najwięcej do skomentowania mają oczywiście bandyci i kryminaliścicw...-cholo) oraz koleżka morderców z Ruswelta.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX