Ruch Chorzów apeluje do kibiców: Nie narażajcie klubu

Ruch Chorzów ma nadzieję, że w przyszłości kibice będą dobrze bawili się na trybunach, ale nie będą narażać klubu na finansowe kary.
ŚLĄSK.SPORT.PL w mocno nieoficjalnej wersji. Dołącz do nas na Facebooku >>

Ruch poniósł karę za zachowanie kibiców, którzy podczas ostatniego meczu z Wisłą Kraków odpalili na trybunach race. Komisja Ligi nałożyła na klub grzywnę w wysokości 10 tys. zł. Ruch nie będzie mógł również zorganizować wyjazdu własnych kibiców na kolejny ligowy mecz (z Lechem Poznań), a ponadto osoby, które podczas meczu z Wisłą Kraków miały wyznaczone miejsca w sektorze 8, nie będą mogły uczestniczyć w kolejnym spotkaniu chorzowian rozgrywanym w roli gospodarza (z Piastem Gliwice).

Kary skłoniły klub do wystosowania apelu do fanów: "W związku z decyzją Komisji Ligi pragniemy podkreślić, że wsparcie naszych fanów i ich głośny doping, który nie raz niósł nas do zwycięstwa i pomógł odwrócić losy meczu, są dla nas bardzo istotne. Ponadto atrakcyjna wizualnie oprawa sprawia, że piłkarski spektakl staje się jeszcze ciekawszy dla widzów zasiadających na trybunach i przed telewizorami. Mamy jednak nadzieję, że sympatycy "Niebieskich", którzy czują się współodpowiedzialni za klub, skupią się w przyszłości na kibicowaniu zgodnym z literą prawa i nie będą narażać Ruchu na ponoszenie niepotrzebnych kosztów, a jego wszystkich fanów na sankcje".

Ćwierkamy dla was o sporcie na Śląsku >>