Sport.pl

Ruch Chorzów straci swoje eksportowe trio? Ważna deklaracja snajpera

Powracające informacje o tym, jakoby Grzegorz Kuświk - napastnik Ruchu Chorzów - miał zmienić klub już zimą, nie robią większego wrażenia na Dariuszu Smagorowiczu, prezesie niebieskich. A co z innymi wyróżniającymi się graczami klubu z Cichej?


Niebieskich czeka wiosną zacięta walka o zachowanie miejsca w elicie. Trudno więc zakładać, że Ruch będzie tej zimy myślał o zyskownych transferach wyróżniających się zawodników. Na Cichej jest kilku piłkarzy, na których Ruch mógłby zarobić. Pierwsza trójka to z pewnością Grzegorz Kuświk, Daniel Dziwniel i Filip Starzyński.

Stawiamy, że najwięcej można zyskać na sprzedaży Dziwniela. Lewy obrońca ma mieć bowiem w kontrakcie klauzulę odstępnego opiewającą na 300 tysięcy euro. Menedżer piłkarza mówił ostatnio, że ten może trafić do ligi szkockiej lub szwajcarskiej. Plotkowano również o transferze do Legii.

Starzyński miał jesienią egzotyczną ofertę z Meksyku, ale zawodnik nie był zainteresowany przeprowadzką za ocean. Piłkarza wiązano również z Wisłą Kraków, ale potem klub spod Wawelu zaprzeczył tym informacjom.

W ostatnich tygodniach najgłośniej mówi się o odejściu Kuświka. Najlepszy napastnik Ruchu jest wiązany przez media z Lechem Poznań. Strata Kuświka byłaby dla Ruchu szczególnie bolesna, gdyż bez niego atak niebieskich jesienią nie istniał. - Spokojnie, to się zmieni. Po mocno przepracowanej zimie na dużo wyższym poziomie zacznie grać Eduards Visnakovs. Z każdym tygodniem lepszy będzie również Michał Efir, który przecież wrócił latem do gry po poważnych kontuzjach i długiej rehabilitacji - przypomina Dariusz Smagorowicz, który mimo wszystko nie obawia się, że Ruch straci Kuświka. - Przed zimowymi urlopami Grzegorz sam zadeklarował, że nigdzie się z Chorzowa nie rusza i chce dograć sezon na Cichej. Dla mnie więc temat jest zakończony - mówi prezes.

Przypadki Kuświka, Dziwniela i Starzyńskiego są o tyle podobne, że każdemu z tych piłkarzy kontrakty z Ruchem kończą się w czerwcu przyszłego roku. Oznacza to, że niebiescy muszą przedłużyć z nimi umowy już teraz lub w trakcie rundy rewanżowej. W przeciwnych razie cała trójka będzie mogła odejść po sezonie za darmo.

Ruch nie ma ostatnio ręki do zyskownych transferów. Na Cichej z rozrzewnieniem wspominają rok 2010, gdy Ruch za milion euro sprzedał do Polonii Warszawa Artura Sobiecha. W Chorzowskim klubie snuto wtedy wizje, że podobne transakcje staną się z czasem normą i zapewnią ważny zastrzyk dla klubowego budżetu. Rzeczywistość okazała się jednak inna. Ruch postawił na dobry wynik, a nie chęć zysku.

Tak było w przypadku Arkadiusza Piecha i Macieja Jankowskiego. Piech miał przejść do tureckiego Sivassporu za ledwie 200 tysięcy euro (w pewnym momencie wyceniano go również na milion), a Jankowski trafił do Wisły za darmo.

Gorące newsy i złośliwe komentarze. Dołącz do nas na Facebooku >>

Więcej o:
Komentarze (7)
Ruch Chorzów straci swoje eksportowe trio? Ważna deklaracja snajpera
Zaloguj się
 • sylwesterruch

  Oceniono 20 razy 20

  Kolejny raz powiedział co wiedział hmm ja się dziwie czemu na przykład szacowny redaktor Todur nie spyta Smagorowicza o poważne sprawy,jakies trudne pytania a nie takie gadki szmatki hmm cytat "Oznacza to, że niebiescy muszą przedłużyć z nimi umowy już teraz lub w trakcie rundy rewanżowej. W przeciwnych razie cała trójka będzie mogła odejść po sezonie za darmo." czemu na przyklad pseudoyrektor sportowy i pseudoprezes zostawiaja wszystko na ostatnia chwile?? Cytat "Ruch nie ma ostatnio ręki do zyskownych transferów: Ruch nie ma ostatnio reki do zadnych transferow,ani jeden zawodnik nie okazal sie wzmocnieniem,czemu nikt nie ponosi za to odpowiedzialnosci?? Kluczowe pytania a odpowiedzi brak,za to mamy kolejne bajdurzenie prezesa,pozdrawiam

 • remik911

  Oceniono 8 razy 4

  brednie ...sezon ogórkowy ..moze, a mozee nie -
  kto ich teraz pości z klubu chyba nienormalny .....

 • lucek07

  Oceniono 4 razy 0

  @wichura
  Widzisz wichura? Napisałeś to,o czym wszyscy wiedzą i na co po cichu liczą w tym żałosnym klubie - na pozasportowe utrzymanie, na czyjś niefart, na drugiego Króla-Prosiaka...Drugi raz się nie uda! Żenada i równia pochyła..Do Siego Roku! I pomimo wszystko - wszystkiego dobrego dominowi,stroszkowi,Jaworskiemu i innym gimnazjalistom ;)

 • wichura

  Oceniono 8 razy -4

  Czy ja wiem, czy widmo spadku jest takie realne?
  Korona nie dostanie licencji na nowy sezon (bankrut), czyli sportowo spadnie jeden klub. Zawisza ma do Ruchu 8 punktów straty (przed podziałem), a oba bezpośrednie mecze między tymi drużynami odbędą się w Chorzowie... Ja bym sprzedał, szybko kupił paru młodych-obiecujących i miał 18 kolejek na wkomponowanie ich do drużyny i ogrywanie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX