Kapitan MFK Karwina przed meczem z Ruchem Chorzów. "Ważna próba"

Czeski drugoligowiec z Karwiny na Zaolziu będzie pierwszym tej zimy sparingowym rywalem Ruchu Chorzów. Początek sobotniego spotkania na boisku przy ulicy Filarowej w Chorzowie o godzinie 11.
ŚLĄSK.SPORT.PL w mocno nieoficjalnej wersji. Dołącz do nas na Facebooku >>

Piłkarze Ruchu na pewno czują w nogach pięć dni ciężkich treningów. Tyle że Czesi są w takiej samej sytuacji. Karwina również zaczęła przygotowania do sezonu w ostatni poniedziałek.

- Za nami trudny tydzień. Ciężkie testy fizyczne. Mimo wszystko mecz z Ruchem będzie ważną próbą. Pojedziemy do Polski z większą liczbą graczy. Trener chce zobaczyć na boisku nowych zawodników - mówi na stronie czeskiego klubu Pavel Eismann, kapitan zespołu i były zawodnik Sandecji Nowy Sącz.

Karwina to obecnie piąty zespół czeskiej drugiej ligi. Sobotnia potyczka nie będzie pierwszą konfrontacją obu zespołów. Ruch grał z Karwiną w sparingu latem 2013 roku. Wówczas na stadionie przy Cichej padł bezbramkowy remis.

ŚLĄSK.SPORT.PL na Twitterze. Obserwuj już teraz >>

31 stycznia podczas zgrupowania w Turcji ma się odbyć miniturniej o Puchar Śląska z udziałem czterech naszych drużyn. Kto go wygra?