Piłkarze Ruchu Chorzów znowu złapali za hokejowe kije

Piłkarze Ruchu Chorzów i hokeiści Naprzodu Janów już po raz ósmy zmierzyli się na lodzie w ?Meczu przyjaźni?. Zabawa była fajna, ale jeszcze ważniejszy był cel - zbiórka pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Naprzeciw hokeistów Naprzodu stanęła drużyna złożona z byłych i obecnych piłkarzy, wspierana przez gwiazdy sportu i estrady. Zagrali m.in. Bartłomiej Babiarz, Michał Efir, Jakub Kowalski, Mateusz Prus, Piotr Stawarczyk, Mariusz Śrutwa, Radosław Gilewicz, Donata Chruściel, Klaudiusz Sevkovic, Bogdan Kalus, Marek Pohl, Michał Elżbieciak i Janusz Adamiec. - Pierwszy raz uczestniczę w meczu hokejowym, pierwszy raz trzymam kij w ręku - mówił debiutujący w imprezie Efir. - To naprawdę świetna sprawa móc pomagać w taki sposób - dodał napastnik niebieskich.

Spotkanie było niezwykle zacięte i zakończyło się sprawiedliwym remisem 9:9. - Osiągnęliśmy zadowalający wynik na lodowisku przeciwnika w składzie, który nie był zbytnio wzmocniony hokeistami. Co do gry, wygląda to z roku na rok coraz lepiej. Najważniejsza jest impreza i jej cel - podkreślał Śrutwa.

Dopisali również kibice, którzy bardzo licznie stawili się na "Jantorze" i prowadzili gorący doping. - Fajnie, że tej imprezie towarzyszy aplauz kibiców, którzy po raz kolejny wypełnili trybuny - chwalił Śrutwa.

W przerwach między tercjami przeprowadzano licytacje, z których dochód zostanie przekazany na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zbiera ona pieniądze na nowoczesny sprzęt medyczny dla najmłodszych i najstarszych pacjentów. Pod młotek trafiły m.in. koszulki piłkarzy Ruchu Marcina Malinowskiego, Łukasza Surmy i Grzegorza Kuświka, reprezentacyjny trykot Filipa Starzyńskiego, koszulki Kingi Grzyb, Dariusza Gęsiora i hokeistów oraz brązowy medal Ruchu za zajęcie trzeciego miejsca w Ekstraklasie w sezonie 2013/2014, który został sprzedany za 1050 złotych! Ruch natomiast wylicytował unikatowy medal z podobizną Gerarda Cieślika, wydany na 80-lecie klubu z Cichej.31 stycznia podczas zgrupowania w Turcji ma się odbyć miniturniej o Puchar Śląska z udziałem czterech naszych drużyn. Kto go wygra?