Ruch Chorzów znowu w Kamieniu. "Robiliśmy światowe wyniki"

Ruch Chorzów rozpoczął w poniedziałek zgrupowanie w Kamieniu koło Rybnika. W czasie pierwszego z zimowych obozów niebiescy rozegrają dwa zgrupowania.
Po tygodniu pracy na własnych obiektach chorzowianie przenieśli się w poniedziałek do Kamienia. Na miejscu zespół będzie miał do dyspozycji boisko ze sztuczną nawierzchnią oraz halę sportową.

Kamień służy sportowcom już od kilkudziesięciu lat. Sławę szczęśliwego miejsca zyskał za sprawą reprezentacji Polski w piłce nożnej w czasach, gdy prowadził ją Kazimierz Górski. "Trener tysiąclecia" zaszywał się tam razem z drużyną przed ważnymi spotkaniami na Stadionie Śląskim.

W 2007 roku tuż przed wejściem do hotelu Olimpia odsłonięto tablicę upamiętniającą tamte wydarzenia. Znajduje się na niej cytat z wypowiedzi zmarłego w 2006 roku trenera Górskiego: "Ja sobie kiedyś piłkarzy przygotowywałem, przez lata, na zimowych i letnich zgrupowaniach. I robiliśmy światowe wyniki szykując się w Kamieniu".

To właśnie w 2007 roku ośrodek odzyskał dawny blask. Obok odremontowanego hotelu oddano wtedy do użytku boisko ze sztuczną nawierzchnią. Murawa jest oświetlona, więc spokojnie można pracować także po zmroku.

Ruch przyjechał zimą do Kamienia po raz pierwszy za czasów trenera Waldemara Fornalika. Były selekcjoner reprezentacji Polski mówił, że tak mu się tu podoba, że byłby gotowy zarezerwować ten obiekt na miejsce przygotowań do sezonu na dwadzieścia lat z góry.

Podczas zgrupowania Ruch rozegra dwa sparingi. W środę rywalem niebieskich będzie czeski FSC Opava, a w sobotę - na zakończenie obozu - Energetyk ROW Rybnik.

O kadrze Ruchu Chorzów na zgrupowanie w Kamieniu tutaj