Obóz w Kamieniu zaważy na przyszłości pomocnika Ruchu Chorzów

Michał Rzuchowski, piłkarz Ruchu Chorzów, wciąż nie może być pewny tego, że wiosną nadal będzie grał w niebieskiej koszulce.


22-letni pomocnik był w minionym sezonie wyróżniającym się graczem Arki Gdynia. Ruch Chorzów zdecydował więc na transfer definitywny zawodnika ze Szczecina. Niestety, ten krótko po przyjeździe na Śląsk doznał kontuzji, która wyeliminowała go z gry do końca 2014 roku.

Teraz Rzuchowski jest zdrowy, ale nie ma pewności, że pozostanie na Cichej. Trener Waldemar Fornalik zdradził na starcie przygotowań do sezonu, że piłkarz może zostać wypożyczony do innego klubu. Mimo to Rzuchowski wyjechał z drużyną na zgrupowanie do Kamienia.

- Walczy o swoje. Wrócił do gry po dłuższej przerwie, więc to naturalne, że powinien otrzymać szansę, by na nowo zaprezentować swoje umiejętności. Z mojej wiedzy wynika, że obóz w Kamieniu przesądzi o jego najbliższej przyszłości w Ruchu - mówi Dariusz Smagorowicz, prezes niebieskich.

31 stycznia podczas zgrupowania w Turcji ma się odbyć miniturniej o Puchar Śląska z udziałem czterech naszych drużyn. Kto go wygra?