Krzysztof Król w Ruchu Chorzów? Prezes niebieskich wyjaśnia...

Ruch Chorzów szuka lewego obrońcy, który zastąpi sprzedanego do FC St. Gallen Daniela Dziwniela.
Ruch zarobi na transferze Daniela Dziwniela do szwajcarskiego FC St. Gallen, ale jednocześnie ma też problem, gdyż musi znaleźć zastępstwo na lewą obronę.

Teoretycznie na tej pozycji mógłby zagrać Rołand Gigołajew. Rosjanin, zanim podpisał kontrakt z niebieskimi, był rekomendowany jako uniwersalny zawodnik, który może grać zarówno w obronie, jak i w pomocy. Fakty są jednak takie, że Gigołajew zdecydowanie lepiej czuje się na boisku, gdy gna z piłką do przodu.

Trener Waldemar Fornalik może też postawić na piłkarza lepiej grającego prawą nogą. Szkoleniowiec nie ma z tym problemu, gdyż w czasie kariery sam grał na lewej obronie, będąc zawodnikiem prawonożnym. W tej sytuacji o miejsce na skraju defensywy mogliby rywalizować Marcin Kuś, Marek Szyndrowski czy Martin Konczkowski.

Nie da się jednak ukryć, że dla Ruchu najlepiej byłoby znaleźć teraz lewonożnego obrońcę. W mediach pojawiła się informacja, że niebiescy rozmawiają z Krzysztofem Królem, byłym piłkarzem m.in. Podbeskidzia Bielsko-Biała i Piasta Gliwice. Król gra obecnie w kanadyjskim Montreal Impact. Prezes Ruchu Dariusz Smagorowicz zaprzecza jednak tym informacjom.

Kto ma zastapić Daniela Dziwniela? Podyskutujmy na Facebooku >>

31 stycznia podczas zgrupowania w Turcji ma się odbyć miniturniej o Puchar Śląska z udziałem czterech naszych drużyn. Kto go wygra?