Odważna propozycja dla Ruchu Chorzów. Waldemar Fornalik posłucha legendy?

W tym sezonie każdy domowy mecz Ruchu Chorzów ma swojego patrona. Nie inaczej będzie przy okazji piątkowego spotkania z Lechią Gdańsk, któremu będzie patronował Eugeniusz Lerch. 
Lerch to wychowanek Ruchu, w którym grał przez 17 lat (1950-1967). W 1960 roku cieszył się na Cichej ze zdobycia mistrzostwa Polski. Łącznie wystąpił w 199 meczach Ruchu, w których strzelił 85 bramek.

W najwyższej klasie rozgrywkowej debiutował w maju 1957 roku. Pierwszego gola w lidze strzelił w swoim trzecim występie, właśnie w meczu z Lechią Gdańsk.

- Graliśmy późną jesienią, boisko było rozmokłe, a ja zdobyłem bramkę na 4:1. Gol padł po kotłowaninie na skraju pola karnego. Zdecydowałem się na strzał prostym podbiciem z ok. 17-18 m i piłka wpadła w lewy górny róg bramki. Tej, za którą dzisiaj stoi na Cichej zegar. W Lechii bronił wtedy Gronowski, reprezentant kraju. Bardzo się wtedy cieszyłem z premierowego trafienia. To był czas, kiedy jako 18-letni junior przebijałem się do pierwszego składu - wspomina 75-letni dziś Lerch.A jak będzie w piątkowy wieczór? - Zespół z Gdańska na pewno jest do ogrania. Obserwowałem ich ostatnie mecze i nic wielkiego nie grali. Z Lechią zagrałbym bardzo ofensywnie, oczywiście zachowując jednocześnie ostrożność. Szkoda Grzegorza Kuświka, który w piątek nie zagra [będzie pauzował z powodu kartek - red.]. Jednak w kadrze są zawodnicy, którzy mogą go zastąpić. Mam tu na myśli Visnakovsa, Efira czy też Kwiatkowskiego, który jesienią poprzedniego sezonu wszedł do składu i trochę namieszał - mówi.

- Dostrzegam postęp, Ruch gra inaczej. Jest większa dyscyplina i lepsza organizacja. Drużyna jest bardziej zwarta i każdy wie, co ma robić na boisku. Zimowe przygotowania, świetne wyniki w sparingach, inauguracyjne zwycięstwo z Piastem - to wszystko potwierdza, że zespół jest w dobrej formie - dodaje.

Górnik Zabrze i Ruch Chorzów zdobyli dotąd po czternaście tytułów mistrza Polski. Który z tych klubów szybciej sięgnie po piętnasty tytuł?