Czy to będzie ostatni zimowy transfer Ruchu Chorzów?

Adam Dźwigała, były piłkarz Jagiellonii Białystok, a obecnie zawodnik Lechii Gdańsk, może wzmocnić Ruch Chorzów jeszcze w tym oknie transferowym.
ŚLĄSK.SPORT.PL w mocno nieoficjalnej wersji. Dołącz do nas na Facebooku >>

20-letni Dźwigała wypromował się w drużynie z Białegostoku. Szczególnie udany był dla niego sezon 2013/2014, gdy rozegrał w lidze 23 mecze, w których strzelił cztery bramki.

Przed obecnymi rozgrywkami defensywny pomocnik przeszedł do Lechii Gdańsk, z którą związał się do połowy 2017 roku. W drużynie z Trójmiasta jest jednak tylko rezerwowym, a wiosną w lidze jeszcze nie zagrał.

- Gdy podpisywałem kontrakt z Lechią, nie było rozmowy na temat tego, gdzie mam tutaj grać. Trener Machado tak naprawdę rzucał mnie po różnych pozycjach. Na treningach grałem praktycznie wszędzie, na boku obrony i pomocy włącznie. Później zacząłem być sprawdzany na środku pomocy, a na kilku treningach grałem też na środku obrony, bo wiedziano, że w tej roli zagrałem w kilku meczach w Jagiellonii i ta pozycja też nie jest mi obca - mówił w jednym z wywiadów Dźwigała.

Ruch jest zainteresowany transferem reprezentanta polskiej młodzieżówki, ale nie wiadomo, czy uda się dopełnić formalności przed zamknięciem okna transferowego, które kończy się w poniedziałek o 23.59.

ŚLĄSK.SPORT.PL na Twitterze. Obserwuj już teraz >>

Górnik Zabrze i Ruch Chorzów zdobyli dotąd po czternaście tytułów mistrza Polski. Który z tych klubów szybciej sięgnie po piętnasty tytuł?