Sport.pl

Wilimowski, Peterek, Warzycha, Śrutwa... Ruch Chorzów doczeka się kolejnego króla strzelców?

Grzegorz Kuświk, napastnik Ruchu Chorzów, zdobył w meczu z Pogonią Szczecin 10. bramkę w sezonie.
Ruch Chorzów utrzyma się w ekstraklasie? Podyskutuj na Facebooku >>

28-letni Kuświk drugi sezon z rzędu jest najskuteczniejszym zawodnikiem niebieskich. W minionych rozgrywkach strzelił 12 goli. Teraz piłkarz z Ostrowa Wielkopolskiego chciałby przynajmniej poprawić ten wynik.

A dlaczego nie mierzyć wyżej, choćby w tytuł króla strzelców? Liderem tej klasyfikacji jest obecnie Flavio Paixao ze Śląska Wrocław, który ma na swoim koncie 13 trafień.

- W spotkaniu z Pogonią tworzyliśmy drużynę, a w obecnej chwili to jest dla nas najważniejsze. Dzięki temu wyprowadzaliśmy bardzo dobre akcje - mówi Kuświk, który rozpracował obronę szczecińskiej drużyny po dwójkowej akcji z Filipem Starzyńskim. - Dobrze mi się układa współpraca z Filipem. Szkoda jednak, że potem szybko straciliśmy gola, bo trochę pokrzyżowało nam to plany. Na szczęście pokazaliśmy charakter, ambicję i wolę walki. Tego musimy się kurczowo trzymać - podkreśla napastnik.

Przed Ruchem teraz wyjazdowy mecz w Bełchatowie. - Wiadomo, że gramy pod presją i takie wygrane, jak ta z Pogonią, dodatkowo motywują nas do dalszej walki. Obecnie każdy mecz jest dla nas ciężki i do takich będzie należało też spotkanie z GKS-em Bełchatów. Z meczu na mecz musimy punktować i nie oglądać się na innych - kończy Kuświk.

ŚLĄSK.SPORT.PL na Twitterze. Obserwuj już teraz >>

Górnik Zabrze i Ruch Chorzów zdobyli dotąd po czternaście tytułów mistrza Polski. Który z tych klubów szybciej sięgnie po piętnasty tytuł?
Więcej o: