Arkadiusz Piech: Nie wypada cieszyć się z gola w meczu z Ruchem Chorzów

Ruch Chorzów ligowy mecz rozegra dopiero w poniedziałek. Spotkanie z GKS-em Bełchatów jest zapowiadane jako pojedynek snajperów.
Naprzeciw siebie staną Grzegorz Kuświk oraz Arkadiusz Piech - były gracz niebieskich. Piech po tym, jak zimą pożegnał się z Legią, wrócił do wysokiej formy. W czterech wiosennych meczach strzelił cztery gole.

- Nie traktujmy tego meczu jako rywalizacji napastników. Obie drużyny chcą wygrać i to będzie w poniedziałek najważniejsze. Jesteśmy bojowo nastawieni, podbudowała nas ostatnia wygrana nad Pogonią Szczecin. Jedziemy po punkty - zapowiada Kuświk, który w tym sezonie trafił już w lidze dziesięć razy.

W wywiadzie dla piątkowego tygodnika "7 Dni" Piech zapowiedział, że jeśli w poniedziałek strzeli Ruchowi gola, to celebrować go nie będzie. - Nie wypada. Jak będę miał okazję, to muszę strzelić, bo my też potrzebujemy punktów, ale "cieszynki" nie będzie. Spędziłem w Ruchu fajne chwile i miło je wspominam - mówił Piech.

Kuświk, były gracz GKS-u, aż tak sentymentalny nie jest. - Jeśli uda mi się strzelić, to na pewno będę się cieszył. Radość będzie jeszcze większa, gdy zgarniemy w poniedziałek trzy punkty, których tak bardzo potrzebujemy - podkreśla. 

Jesteś kibicem ze Śląska? Dołącz do nas na Fejsie! >>