Sport.pl

Prezes Ruchu Chorzów wskazał, kto mu najbardziej zaimponował w WDŚ. Wielkie zaskoczenie

Kolejki uciekają, a Ruch Chorzów wciąż w strefie spadkowej. - To się zmieni. Nasze dobre przygotowanie do sezonu, zaprawiony w bojach skład i doświadczony sztab szkoleniowy to będą atuty, którymi pokonamy innych - przekonuje po Wielkich Derbach Śląska Dariusz Smagorowicz, prezes niebieskich.


Ruch gra wiosną zdecydowanie lepiej niż w czasie rundy jesiennej, ale wciąż nie może wydostać się ponad kreskę, która oznacza spadek z ligi. - Patrząc na tabelę, rzeczywiście można odczuwać niepokój, ale już analizując nasze mecze, można nabrać przekonania, że najbliższa przyszłość Ruchu wcale nie rysuje się w takich czarnych barwach. Zespół gra dobrze, a co najważniejsze - stabilnie. Punktów wciąż nam brakuje, ale jestem przekonany, że najbliższe kolejki wyniosą nas ponad spadkową kreskę - uważa Dariusz Smagorowicz, prezes niebieskich.

Z siedmiu wiosennych spotkań Ruch wygrał trzy, dwa przegrał i dwa zremisował. - Wygranych i punktów mogło być oczywiście więcej. Chociażby po Wielkich Derbach Śląska, które zremisowaliśmy trochę na własne życzenie, bo na boisku byliśmy drużyną lepszą. Po tym spotkaniu czuję rzecz jasna niedosyt, ale też pewność, że skoro poradziliśmy sobie w meczu, który zawsze uchodzi dla nas za jeden z najtrudniejszych w sezonie, to będziemy mieli powody do radości w kolejnych meczach. Ważne jest również to, że Ruch czy Zawisza Bydgoszcz nie gonią jednej czy dwóch drużyn. Tabela bardzo się spłaszczyła, a przed nami są cztery, pięć klubów, które za chwilę mogą się zamienić z nami miejscami. Stawka jest wyrównana, ale nasze dobre przygotowanie do sezonu, zaprawiony w bojach skład i doświadczony sztab szkoleniowy to będą atuty, którymi pokonamy innych - przekonuje Smagorowicz.

Jak już jesteśmy przy sztabie szkoleniowym, to pod koniec spotkania z Górnikiem nerwy puściły niezwykle spokojnemu Tomaszowi Fornalikowi. Gdy po faulu Michała Helika - stopera niebieskich - zawodnicy zaczęli się przepychać na boisku, to w wir wydarzeń wpadł też Fornalik. Asystent Waldemara Fornalika starł się z Robertem Jeżem, pomocnikiem Górnika.

- I właśnie w tym całym zamieszaniu najbardziej zaimponował mi trener Fornalik. Spokojny i niezwykle oddany drużynie człowiek pokazał, jak walczy się o Ruch. Taki Ruch, w którym każdy walczy za każdego, rodził się podczas zimowego zgrupowania w Turcji. Mnie się ten zespół coraz bardziej podoba. Bywa tak, że gdy zawodnik dostaje czerwoną kartkę, to jestem na niego zły. Irytuję się, że osłabił zespół. W przypadku Helika uważam, że robił, co mógł, żeby uchronić zespół przed zagrożeniem i ewentualną stratą bramki. Nie udało mu się zatrzymać przeciwnika, ale podjął ryzyko. Brawo - chwali Smagorowicz.

Więcej o:
Komentarze (17)
Prezes Ruchu Chorzów wskazał, kto mu najbardziej zaimponował w WDŚ. Wielkie zaskoczenie
Zaloguj się
 • sylwesterruch

  Oceniono 4 razy 2

  jest i on,nasza gwiazda,nasza maskotka medialna pozdrawiam

 • fanlewego45

  Oceniono 3 razy 1

  do poloksg mimo że tu do tej pory nie pisał
  Skopiowałem ale z premedytacją bo tam gdzieś przeczytałem coś normalnego. więc"kopij -wklej"I nie komentuję wypowiedzi Smagora. Nie wracam do meczu choć uważam ,że Górnik był gorszy
  zadziwiasz mnie! Może robię błąd ale zwracam honor. Już nie będę Cię tyrpał co nie znaczy ,że zmieniam zdanie o Górniku i większości jego kibiców. I jescze jedno. Nie jestem wielonickowcem ale to już twój problem czy w to uwierzysz. Wiesz ,że ja kiedyś się złapałem po lekturze komentarzy ,że piszę podobnie do innych.Interpretacja należy do Ciebie. Napiszę jeszcze raz. Jestem zdumiony . Ale moje zdanie co do Madeja jest zupełnie inne. Wiem ,że w szatni Ruchu jak grał był bardzo nielubiany a z wiarygodnych źródeł krążyly o nim bardzo niepochlebne opinie.

 • ZSBATON

  Oceniono 5 razy 1

  ,,Asystent Tomasza Fornalika starł się z Robertem Jeżem".... aha to teraz Tomek prowadzi Ruch a Waldek sie napie...ł

 • Janusz Ljot

  0

  Wycięli mój koment wychwalający dziennikarzy-kibiców Todura i Blauta oraz błogosławiący niefrasobliwość prezia ruchu. No i co panie smagorowicz, nie wstyd panu. Cała Polska widziała pana trenera-chuligana brata byłego selekcjonera reprezentacji. Reprezentacja chorzowska, a ślepa komisja ligi co pokopała i dała karę, a pan nie wie czemu.

 • pl.piastow

  Oceniono 4 razy 0

  Kogo pochwalił Smagorowicz najbardziej? Tomasza Fornalika? No to wymiata!!!
  Jednego z tych, którzy zaostrzali konflikt. Jež dostał żółtą kartkę, Fornalik....... no zobaczymy :)

 • pl.piastow

  Oceniono 1 raz -1

  fanlewego :),,piszę podobnie do innych " Jak jesteś taki bystry i inteligentny (czym się sam chwalisz) poszukaj w swoim komentarzu, gdzie zrobiłeś błąd, który od razu wskazuje,że........... to jesteś ty (nick do wyboru) :)

 • waldek_king

  Oceniono 16 razy -2

  Zaś miał wizję - to nie wasza gra tumanie była dobra tylko dostaliście od beznadziejnej obrony Górnika dwa prezenty. ruch nie wypracował sobie ani jednej sytuacji bramkowej w całym meczu a jakby śmierdziele byli lepsi to nie było by remisu tylko przegrana Górnika. Jesteście piłkarskim ścieRwem na dnie tabeli i taka jest jedyna prawda.
  1-2 2-2 na kolana !

 • Tomasz Jaworski

  Oceniono 18 razy -8

  szczewa szczewa co to bylo w derbach ????????????????? macie ku... szczescie za zabraklo nam zimnej glowy ...byscie wychodzili z krupniokami w rzici :D

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX