Łukasz Surma: To może być kluczowe w meczu z Legią Warszawa

Ruch Chorzów pewnie ograł u siebie Cracovię, a po meczu trener gości Robert Podoliński żałował, że nie ma w swojej drużynie takich piłkarzy jak Łukasz Surma.
Ruch Chorzów utrzyma się w ekstraklasie? Podyskutuj na Facebooku >>

Szkoleniowiec zespołu z Krakowa stwierdził, że doświadczony pomocnik biegał więcej niż wszyscy zawodnicy drugiej linii Cracovii razem wzięci.

- Mecze zawsze rozgrywają się w środku pola. To jest ta centralna, bardzo ważna część boiska. Może nie zawsze jest decydująca, ale w większości meczów tak właśnie jest. Każdy trener zwraca na to uwagę i drużyny starają się zdobyć przewagę. My nie mieliśmy jej przez cały mecz, ale były momenty, przede wszystkim w pierwszej połowie, gdzie dominowaliśmy w środkowej strefie. W drugiej części trochę oddaliśmy pole i musimy się tego wystrzegać, bo niedługo przyjeżdża tutaj chociażby Legia Warszawa i przewaga w środku pola znowu może być kluczowa - podkreślał pomocnik Ruchu.

Dzięki wygranej niebiescy wydostali się ze strefy spadkowej i awansowali na 12. miejsce w tabeli.

- Na pewno przebywanie w strefie spadkowej niesie ze sobą dużo stresu, nie jest to przyjemne. Teraz z większym spokojem spojrzę w tabelę - dodał Surma.

ŚLĄSK.SPORT.PL na Twitterze. Obserwuj już teraz >>

Czy Ruch Chorzów uratuje się przed spadkiem z Ekstraklasy?