Łukasz Surma zostaje w Ruchu Chorzów na kolejny sezon. Sam na to zapracował!

Ruch Chorzów będzie musiał w najbliższych tygodniach podjąć szereg decyzji dotyczących składu drużyny na kolejny sezon. Wygląda jednak na to, że jeden ze znaków zapytania zniknął sam.


Informowaliśmy w tym tygodniu, że po sezonie kontrakty kończą się sporej grupie zawodników niebieskich. Niepewni pozostanie na Cichej są m.in. Grzegorz Kuświk, Filip Starzyński, Marcin Kuś, Marcin Malinowski, Bartłomiej Babiarz, Łukasz Surma, Marek Zieńczuk, Piotr Stawarczyk, Marek Szyndrowski...

Na tym etapie rozgrywek trudno snuć daleko idące plany dotyczące budowy zespołu na nowy sezon. Raz - nie ma przecież pewności, że Ruch obroni miejsce w lidze. Dwa - byłoby to nie fair wobec graczy, którzy walczą o realizację tego celu.

- Na wiążące decyzji przyjdzie jeszcze czas, ale decydujące zdanie będzie oczywiście należało do trenera. Podoba nam się, że sztab szkoleniowy konsekwentnie stawia na młodzież. Ruch nie tylko się rozwija, ale i zyskuje na jakości - uważa Dariusz Samgorowicz, prezes klubu.

Kurs na młodzież nie oznacza, że na Cichej zabraknie miejsca dla weteranów. Jeden z nich już może się szykować do gry w kolejnym sezonie. - W kontrakcie Łukasza Surmy jest klauzula, która przesądza o automatycznym przedłużeniu umowy, jeżeli piłkarz rozegra określoną liczbę spotkań w sezonie. Z mojej wiedzy wynika, że Łukasz już ten limit osiągnął - mówi prezes.

Zdjęcie Nike Performance PHELON AG Korki Lanki bright crimson/black (599848) Zdjęcie Nike Performance PHELON AG Korki Lanki black/hyper punch (599848) Zdjęcie Nike Performance MAGISTA ONDA FG Korki Lanki volt (651543)
Nike Performance PHELON AG ... Nike Performance PHELON AG ... Nike Performance MAGISTA ON...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info