Ruch Chorzów. Niebiescy w czołówce "polskiej ekstraklasy"

A co by było, gdyby w ekstraklasie grali wyłącznie polscy piłkarze? Serwis EkstraStats prezentuje ciekawe zestawienie.


W minionym sezonie był taki okres, gdy niebiescy grali wyłącznie polskim składem. Budowa drużyny na podstawie jedynie krajowych zawodników to w polskich realiach niezwykła rzadkość. Niebieskim wyszło to na dobre, gdyż niedoceniany zespół zdobył w takim zestawieniu brązowy medal mistrzostw Polski. W drugiej części rozgrywek w kadrze zespołu był już co prawda Rosjanin Rołand Gigołajew, ale jego udział w drodze na podium był znikomy.

Obecnie w kadrze niebieskich jest trzech obcokrajowców. Najważniejszy to słowacki bramkarz Matus Putnocky. Podstawowym zawodnikiem jest wspomniany Gigołajew, a bramki zdobywał też Łotysz Eduards Visnakovs.

W portalu EkstraStats można sprawdzić, jak wyglądałaby ligowa tabela, gdyby w ekstraklasie grali wyłącznie polscy piłkarze. Ruch w takim zestawieniu to ścisła czołówka. Dzieje się tak dlatego, gdyż udział Gigołajewa i Visnakovsa w liczbie strzelonych goli nie jest zbyt duży. Rosjanin i Łotysz zdobyli dotąd po dwie bramki.

W "polskiej lidze" Ruch byłby dziś drugi ze stratą jednego punkty do Jagielloni Białystok. Nie ma jednak drugiej drużyny w ekstraklasie, która zanotowałaby tak znaczący przyrost punktów. W przypadku niebieskich to aż 18 oczek!

Tabelę i statystyki znajdziecie TUTAJ.

Więcej o: