Sport.pl

Ruch Chorzów. Rafał Grodzicki: ?Włoska" taktyka u nas się nie sprawdza

Rafał Grodzicki, stoper Ruchu Chorzów, przyznaje, że martwią go duże zmiany w kadrze zespołu.


- To zmartwienie dla wszystkich zawodników z ważnymi kontraktami. Do startu ligi zostało jednak jeszcze trochę czasu. Działacze i sztab szkoleniowy na pewno zrobią wszystko, żeby w Chorzowie powstał mocny zespół - mówi obrońca.

Grodzicki rzeczywiście ma się czym martwić, gdyż z drużyną pożegnało się dwóch doświadczonych stoperów: Marcin Malinowski i Piotr Stawarczyk, a trzeci - młody Michał Helik - jest w trakcie rehabilitacji po artroskopii kolan.

- Piotrek i Marcin grali w Ruchu przez wiele lat. Nie jest łatwo zastąpić tak doświadczonych zawodników, którzy przez wiele sezonów stanowili o sile tej drużyny. Na każdego przychodzi jednak pora - mówi Grodzicki, który nie wierzy, że Ruch mógłby grać jesienią w ustawieniu 3-5-2.

- Ten system jest preferowany przede wszystkim przez Włochów, ale w Polsce - chociaż co jakiś czas jest próbowany przez kolejne kluby - raczej się nie sprawdza. Trener na pewno jeszcze kogoś znajdzie na moją pozycję - dodaje.

Przed Ruchem tylko cztery tygodnie pracy przed nowym sezonem, ale Grodzicki zapewnia, że to wystarczy.

- Krótkie letnie okresy przygotowawcze to w ostatnich sezonach norma. Dzięki temu na pewno nie stracimy zbyt wiele z tego, co udało nam się wypracować wiosną. Liczę, że to będzie dla mnie dobry czas, a moja forma jeszcze pójdzie w górę. Gdy pojawiłem się zimą w Chorzowie, to wydawało mi się, że od razu pomogę drużynie. Miałem jednak ciężki okres. Musiałem popracować nad formą. Potem z każdym tygodniem było już lepiej. Liczę, że po letnich przygotowaniach progres będzie widoczny - kończy.

Więcej o:
Komentarze (2)
Ruch Chorzów. Rafał Grodzicki: ?Włoska" taktyka u nas się nie sprawdza
Zaloguj się
 • kisch

  Oceniono 9 razy -3

  Czarni Zabrze wiecznie żywi w tym mieście. Za przekręty ligowe mam nadzieję, ze was kiedyś historia rozliczy. Kompletnie klubik bez ambicji, za to z wielkim kakaowym okiem w dooopie po 6ciu trafieniach. Lubicie to łajzy. Po co wy gracie jak ciula macie.......... w dooopie;)

  Kuświk i Figo zostają .................. szykują sie zaś europejskie puchary ..... a szczewa jak zwykle zas o krupnioka tylko że spadną teraz - ........gó.wniany klubik !!!!!!!!!!

 • Tomasz Jaworski

  Oceniono 8 razy -4

  ........Klub nieudaczników z miasta na Z. Bez sukcesów, bez historii, bez tradycji, bez niczego. Materacowa dziwka Ekstraklasy, nie tylko nie zrobi mistrza, ale nawet nie zagra NIGDY w europejskich pucharach. /g\ównojady. Kiedy pierwsza rata za obligacje????? hahahahahaha

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX