Ruch Chorzów. Waldemar Fornalik wskaże nowego kapitana

Wraz z rozstaniem z Marcinem Malinowskim Ruch Chorzów stracił nie tylko doświadczonego stopera, ale i kapitana.


Po ostatnim sezonie Ruch Chorzów podjął decyzję, żeby nie przedłużać kontraktu z Malinowskim. To była na Cichej ważna postać. Nie tylko na boisku, ale i poza nim.

- To na pewno był jeden z filarów naszej szatni. Będzie brakowało tak charakternej osoby. Dopiero zaczęliśmy treningi, więc aż tak bardzo się tego nie czuje. Przyjdzie jednak taki dzień, że siądziemy w szatni i zdamy sobie sprawę, że nie ma już z nami Marcina Malinowskiego czy Piotrka Stawarczyka. Z czasem jednak na pewno znajdą się osoby, które ich zastąpią. Tak się dzieje w każdej drużynie. Jedni odchodzą, a drudzy przychodzą - mówi Rafał Grodzicki, stoper Ruchu.

W najbliższych tygodniach niebieskich czekają więc nie tylko przygotowania do sezonu, ale i wybór nowego kapitana. Kto dokona wyboru? Trener Waldemar Fornalik stwierdził kiedyś, że w Ruchu jest w tym temacie pełna demokracja, ale... na koniec kapitana wskazuje on sam.

- Pamiętam, że gdy pojawiłem się w Ruchu, to kapitana wybierał zespół. Potem jednak, gdy zespół przejął Waldemar Fornalik, to ta decyzja rzeczywiście należy już do trenera - potwierdza Grodzicki.