Ruch Chorzów. Niemiecka szkoła na Cichej [WIDEO]

Ruch Chorzów sprawdza zawodników, którzy zdobywali piłkarskie szlify w Niemczech. We wtorek do zespołu dołączył Aykut Ozturk. - Zobaczymy, jak zachodnie szkolenie przełoży się na polskie realia - mówi Mirosław Mosór, wiceprezes klubu.


Szanse na podpisanie kontraktów mają Paweł Łysiak, Daniel Ujazdowski i Aykut Ozturk. Łączy ich to, że mają za sobą grę w Niemczech.

Łysiak, 19-letni napastnik, był zawodnikiem juniorskiej drużyny VfL Wolfsburg. Ujazdowski, 23-letni skrzydłowy, karierę rozpoczynał w juniorach Herthy Berlin. Na swoim koncie ma też występy w Unionie Berlin oraz w drugich drużynach Hannoveru 96 i Energie Cottbus.

Ozturk, 28-letni Niemiec tureckiego pochodzenia, grający na lewej stronie pomocy, ostatnio reprezentował barwy SSV Jahn Regensburg (trzecie liga niemiecka). Na profesjonalnym poziomie zadebiutował w barwach Wehen Wiesbaden. We wtorek Ozturk rozpoczął testy na Cichej.

- To ofensywni gracze, którym warto dać szansę. Na razie to tylko testy. Będzie okazja, żeby się przekonać, jak zachodnie szkolenie przełoży się na polskie realia - mówi Mosór.

Jeżeli Aykut Ozturk zostanie na Cichej, to liczymy na takie wejścia!