Raport o finansach śląskich klubów. Ruch Chorzów najlepszy

PRZEGLĄD PRASY. Firma Deloitte opublikowała raport dotyczący finansów klubów ekstraklasy. "Na Śląsku żyją ponad stan" - podsumowuje "Sport".
ŚLĄSK.SPORT.PL na Twitterze. Obserwujesz? >>

Najlepszym śląskim klubem w zestawieniu Deloitte jest Ruch Chorzów, którego przychód w zeszłym roku wyniósł niewiele ponad 17 mln złotych. Tuż za nim jest Górnik Zabrze, który jednak w stosunku do roku 2013 zanotował spadek o 2,3 mln złotych. Najgorszym pod tym względem klubem jest Piast Gliwice, który w zeszłym roku zarobił 10,2 mln złotych.

"Śląskie kluby nie dość, że finansowo od czołówki dzieli je przepaść, to jeszcze wydają więcej niż zarabiają - takie wnioski można wyciągnąć z raportu firmy Deloitte" - ocenia "Sport".

W czołówce jest Legia Warszawa, która czwarty rok z rzędu jest liderem wśród polskich klubów piłkarskich pod względem osiąganych przychodów. W przypadku stołecznego klubu po raz pierwszy przekroczyły one poziom 100 mln zł i był to ponad dwa razy lepszy wynik niż następny w zestawieniu Lech Poznań. Łączne przychody wszystkich klubów grających w ekstraklasie wyniosły 375 mln zł.

Pełny raport Deloitte można zobaczyć tutaj.

Więcej o: