Ruch Chorzów. Waldemar Fornalik: To mieści się bardziej w sferze fantastyki niż realności

PRZEGLĄD PRASY. Waldemar Fornalik opowiada ?Sportowi? o Ruchu Chorzów - klubu, który jest dla tego trenera nie tylko miejscem pracy.
Ekskluzywne materiały i ciekawostki o Ruchu Chorzów na Facebooku >>

Fornalik to jedna z chorzowskim ikon. Zdobywał na Cichej mistrzostwo Polski, jako piłkarz, a teraz prowadzi Ruchu do ligowych wygranych w roli szkoleniowca. W ostatnich latach zdobywał z zespołem srebrne i brązowe medale mistrzostw Polski.

- Na pewno Ruch to pasja. Wielka miłość. Marzę o wielkim Ruchu, takim, który będzie grał o najwyższe cele. Pokazaliśmy, że w Chorzowie potrafimy robić wielkie rzeczy, bo jeśli klub z tak niewielkim budżetem w ciągu minionych pięciu lat meldował się aż trzy razy na medalowym miejscu w rozgrywkach i trzykrotnie kwalifikował się do europejskich pucharów, to świadczy, że w Chorzowie ludzie potrafią solidnie i z efektami pracować - mówi "Sportowi".

Dziennikarz pyta również trenera, gdzie widzi przyszłość klubu - Cicha czy Stadion Śląski? - Przy stadionie na Cichej od razu pojawia się pytanie - na ile realna jest wizja budowy nowego stadionu w tym miejscu i w jakim czasie? Jeżeli mówimy o przestrzeni 10 lat, to jest to tak odległa w czasie perspektywa, że mieści się bardziej w sferze fantastyki niż realności - zaznacza szkoleniowiec.

ŚLĄSK.SPORT.PL na Twitterze. Obserwujesz? >>