Wielkie Derby Śląska. Mariusz Śrutwa: W ostatnich dwóch latach nie było bardziej emocjonującego starcia

PRZEGLĄD PRASY. Przed niedzielnymi derbami Mariusz Śrutwa i Adam Kompała odebrali markowe zegarki. "W ten sposób honorowani są zasłużeni zawodnicy obu drużyn" - przypomina o swojej akcji katowicki "Sport".


- Mecz na pewno mógł się podobać. Wynik do końca nie był rozstrzygnięty, walka trwała do ostatnich sekund - przyznaje Śrutwa, który zaskoczony jest sytuacją Górnika w tabeli. - A kto nie jest? Transfery, sparingi czy inauguracyjny mecz wcale nie wskazywały na to. Nasza liga jest słaba i grając z dużym poświęceniem, można wiele osiągnąć - dodaje były piłkarz, który uważa, że Ruchowi jest potrzebna większa stabilizacja w składzie. - Młodzi zawodnicy powinni zostać na dłużej, bo budowanie drużyny co pół roku czy rok nawet dla Waldka Fornalika musi być męczące. Stabilizacja jest w futbolu potrzebna.

Śrutwa tonuje nastroje związane z Ruchem, który zajmuje trzecie miejsce w tabeli. - Jeszcze niedawno nie widzieliśmy drużyny w pierwszej ósemce. Dla nich celem powinna być właśnie górna połówka tabeli. Awans do ósemki pozwoli im uniknąć walki o utrzymanie. Stać ich, żeby to osiągnąć.

Więcej w "Przeglądzie Sportowym".

Co jest bardziej prawdopodobne na koniec sezonu?