Ruch Chorzów. Thomas von Heesen: Chcemy odrobić punkty, które staciliśmy z Legią

Ruch Chorzów z nadzieją spogląda na górną część tabeli, ale żeby awansować do mistrzowskiej ósemki to takie mecze, jak domowe starcie z Lechią Gdańsk, musi wygrywać.
 

Zespół z Trójmiasta jest dziś w takiej samej sytuacji, jak niebiescy. Obie drużyny mają po 18 punktów. - Zdajemy sobie sprawę, jakim zespołem jest Ruch Chorzów, który gra w specyficzny sposób. Wiemy, że jest niebezpieczną drużyną, ale jesteśmy na to przygotowani. Teraz od moich piłkarzy będzie zależeć, jak nasza gra będzie wyglądać w praktyce - mówi przed sobotnim spotkaniem trener Lechii Gdańsk Thomas von Heesen.

Zespół z Trójmiasta nie zagra na Cichej w najsilniejszym składzie. - Mamy kłopot z Gersonem, który jest chory i ma jeszcze drobny problem z kolanem, więc będziemy musieli radzić sobie w Chorzowie bez niego. Jednak czy z Gersonem, czy bez niego będziemy chcieli wywalczyć w tym meczu trzy punkty, których nie zdobyliśmy w starciu z Legią - podkreśla szkoleniowiec Lechii.

Oprócz Gersona w Chorzowie nie zagrają również kontuzjowani Lukas Haraslin i Adam Buksa oraz pauzujący za żółte kartki Sebastian Mila.