Ruch Chorzów najbardziej polskim klubem w Ekstraklasie

Ruch Chorzów opiera swój skład przede wszystkim na zawodnikach urodzonych nad Wisłą.
Ekskluzywne materiały i ciekawostki o Ruchu Chorzów na Facebooku >>

Ruch podsumował ile minut w poszczególnych drużynach Ekstraklasy biegają zawodnicy krajowi, a ile zagraniczni. Polacy z Cichej rozegrali blisko 85 procent ogólnego czasu gry i są w tej klasyfikacji najlepsi.

Kolejne miejsca na podium zajmują Pogoń Szczecin (84,1) i Termalika (81). Ostatni jest lider rozgrywek, czyli Piast Gliwice (42)

- Polska Ekstraklasa jest naturalnym zapleczem dla reprezentacji narodowych. To tutaj zawodnicy się rozwijają i nabierają doświadczenia, dzięki czemu przed najzdolniejszymi otwiera się szansa na grę w silnych zachodnich ligach. Dlatego warto rodzimym piłkarzom dawać możliwość pokazania swoich umiejętności. To również sygnał skierowany w kierunku młodych adeptów futbolu trenujących w akademii piłkarskiej, że ciężko pracując mogą spełnić swoje marzenia o grze w Ekstraklasie czy w nawet w reprezentacji - mówi Donata Chruściel, rzecznik prasowy Ruchu.

Obcokrajowcy w kadrze zespołu z Cichej to dziś Słowak Matus Putnocky i Rosjanin Rołand Gigołajew.

Przypominamy, że niebiescy są też najlepsi w rankingu na największą liczbę młodych graczy biegających po ligowych boiskach.