Ruch Chorzów. Krzysztof Warzycha organizuje sparing z Omonią Nikozja

Ruch Chorzów dopina szczegóły zgrupowania na Cyprze. Niebiescy chcą rozegrać na wyspie cztery sparingi.
Na co stać w tym sezonie Ruch Chorzów? Podyskutuj na Facebooku >>

Ruch zmienił - tradycyjne dla niebieskich - miejsce zimowego zgrupowania. Tym razem zamiast Turcji będzie Cypr. Bazą niebieskich będzie Nikozja, gdzie od niedawna pracuje Krzysztof Warzycha - legenda klubu z Cichej.

Były reprezentant Polski jest w Omonii asystentem Vladana Milojevicia. Zespół z Nikozji to 20-krotny mistrz Cypru. Obecnie zajmuje w swojej lidze piąte miejsce. - Po wyborze miejsca zgrupowania kontaktowaliśmy się z Krzyśkiem, który stara się zorganizować sparing Omonii z Ruchem. Nie jest to takie proste, bowiem w czasie, gdy my będziemy przygotowywać się do rundy rewanżowej Ekstraklasy, liga cypryjska będzie po prostu w trakcie sezonu. Liczymy jednak, że jakiś wolny termin uda się znaleźć. Na pewno będzie natomiast sposobność do spotkania i rozmowy. Trudno, żebyśmy nie wykorzystali takiej okazji. Krzysiek będzie przecież na wyciągnięcie ręki - mówi Mirosław Mosór, dyrektor sportowy klubu.

Niebiescy chcą rozegrać na Cyprze cztery mecze. Zakontraktowano już spotkania z dwoma drużynami z Rumunii oraz z Litwy. - Specyfika zimowych zgrupowań ma to do siebie, że rywale mogą się jeszcze zmienić. Najważniejsze jednak, żeby nie ucierpiała na tym jakość - zaznacza Mosór.