Ruch Chorzów. Rumuni sprawdzą formę niebieskich

Ruch Chorzów poinformował o szczegółowym planie przygotowań do rundy rewanżowej Ekstraklasy. Niebiescy mają rozegrać zimą siedem sparingów.
Przed niebieskimi jeszcze mecz Termaliką Bruk-bet Nieciecza (19 grudnia), a potem już świąteczne urlopy. W nowym roku chorzowscy piłkarze spotkają się po raz pierwszy 7 stycznia i przez kilka dni będą trenować na własnych obiektach.

Między 11, a 16 stycznia Ruch będzie trenował na zgrupowaniu w Kamieniu. W rybnickiej dzielnicy Ruch rozegra dwa sparingi: z czeskim SFC Opava oraz Puszczą Niepołomice. Po powrocie z Kamienia niebiescy przez tydzień będą przygotowywać się w Chorzowie. Na 20 stycznia zaplanowano grę kontrolną z Rozwojem Katowice.

24 stycznia drużyna Ruchu wyjedzie na zgrupowanie na Cypr. Chorzowianie będą szlifować formę w Nikozji. W tym czasie rozegrają cztery sparingi, w których rywalami będą rumuńskie Astra Giurgiu (lider rumuńskiej ekstraklasy) i Dinamo Bukareszt, litewski Atlantas Kłajpeda oraz miejscowa Omonia Nikozja.

Do Polski niebiescy wrócą 3 lutego. Pierwszy mecz Ruchu w nowym roku zaplanowano na piątek - 12 lutego. Przy Cichej rywalem podopiecznych trenera Waldemara Fornalika będzie wtedy Zagłębie Lubin.

Plan przygotowań Ruchu do rundy wiosennej:

7-10 stycznia - treningi na własnych obiektach

11-16 stycznia - zgrupowanie w Rybniku-Kamieniu

13 stycznia (Kamień) - sparing z SFC Opava (Czechy)

16 stycznia (Kamień) - sparing z Puszczą Niepołomice

17-23 stycznia - treningi na własnych obiektach

20 stycznia (Chorzów) - sparing z Rozwojem Katowice

24 stycznia - 3 lutego - zgrupowanie w Nikozji.

30 stycznia (Ayia Napa) - sparing z Astrą Giurgiu (Rumunia)

1 lutego (Limassol) - sparing z Dinamo Bukareszt (Rumunia)

Sparing z Omonią Nikozja (Cypr) - trwa ustalanie terminu

Sparing z Atlantasem Kłajpeda (Litwa) - trwa ustalanie terminu