Sport.pl

Ruch Chorzów. Kuświk, Starzyński, Babiarz... Na Cichej mają nowych liderów!

Ruch Chorzów zakończył pierwszą część sezonu na wysokim piątym miejscu. Przed rozpoczęciem rozgrywek nikt się takiego rezultatu nie spodziewał.


Niebiescy to pozytywne zaskoczenie rozgrywek Ekstraklasy. Latem tego roku, gdy zespół opuścili Grzegorz Kuświk, Bartłomiej Babiarz i Filip Starzyński, a na dodatek poważnej operacji kolan poddał się Michał Helik - w Chorzowie trudno było o optymizm.

Trener Waldemar Fornalik szybko zbudował jednak nowy zespół. Dawnych liderów z miejsca zastąpili tacy gracze jak Patryk Lipski, Kamil Mazek, czy Mariusz Stępiński. O sile drużyny wciąż znaczą też weterani. Chociażby Marek Zieńczuk. - Z całą pewnością stać nas było na większą zdobycz punktową, ale nie mamy na co narzekać. Były mecze, w których szczęście nam dopisywało, ale i takie, kiedy traciliśmy punkty. Cieszymy się z tego, co mamy, bo jest to na pewno dobra sytuacja wyjściowa przed wiosennymi meczami. Przed sezonem taki wynik punktowy i miejsce w tabeli wzięlibyśmy w ciemno, bo nasza drużyna dopiero się budowała i docierała. Początki nie były wcale takie łatwe, ale widać, że z meczu na mecz jest coraz lepiej - mówi pomocnik chorzowian.

Więcej o:
"/> Zbigniew Boniek zdradza kulisy pożegnania Piszczka: Piłkarze dogadali się ze Słoweńcami [SEKCJA PIŁKARSKA #29]