Sport.pl

Ruch Chorzów. Aleksejs Visnakovs: Edek trzyma za mnie kciuki

Na pierwszym treningu Ruchu Chorzów nieoczekiwanie pojawił się Aleksejs Visnakovs. Łotysz liczy na stabilizację i pieniądze, bo przez ostatnie lata grał głównie za darmo.
Ekskluzywne materiały i ciekawostki o Ruchu Chorzów na Facebooku >>31-letni Łotysz jest w Polsce dobrze znany. Pomocnik reprezentował nad Wisłą barwy Cracovii i Widzewa. W 2014 roku zamienił Łódź na Kiszyniów, a ostatnio grał w Skonto Ryga.

- To nie był dla mnie dobry czas. Zarówno w Kiszyniowie, jak i w Rydze brakowało pieniędzy. Można powiedzieć, że przez ostatni rok grałem za darmo - mówi zawodnik, któremu na Cichej dobrą reklamę zrobił młodszy brat Eduards.

Eduards zaczął sezon w barwach Ruchu, ale jeszcze w sierpniu minionego roku przeniósł się do belgijskiego Westerlo. - Oczywiście, że rozmawiałem z Edkiem o Ruchu. Mówił, że to dobrze zorganizowany klub, w którym panuje świetna atmosfera. Trzyma za mnie kciuk - mówi starszy z Visnakovsów, który nie może być jeszcze pewny pracy na Cichej. - Najbliższe dni wiele wyjaśnią. Na razie szykuję się na wyjazd na zgrupowanie do Kamienia - mówi.

Łotysz podkreśla, że jest gotowy na walkę o miejsce w linii pomocy Ruchu, a to oznacza rywalizację z takimi graczami jak Patryk Lipski, Łukasz Surma, Maciej Urbańczyk, Marek Zieńczuk czy Kamil Mazek.

- W każdej drużynie trzeba walczyć o swoje - zaznacza.

Łotysz to 60-krotny reprezentant swojego kraju. Sam przyznaje jednak, że mimo takiego doświadczenia trudno mu znaleźć klub na zachodzie Europy. - Dla menedżerów liczy się przede wszystkim wiek piłkarza.

Liczy się młodość, a ja mam już jednak 31 lat. Dobry mecz w kadrze tego nie zmieni. Poza tym uważam, że Polska liga to dla mnie optymalne miejsce. Inne oferty? Nic konkretnego. Jeżeli jednak słyszę o ewentualnej przeprowadzce na Cypr, czy do Grecji, to odmawiam. To już nie Europa. Łatwo zostać oszukanym - podkreśla.Więcej o:
Komentarze (2)
Ruch Chorzów. Aleksejs Visnakovs: Edek trzyma za mnie kciuki
Zaloguj się
 • Edward Honkisz

  Oceniono 4 razy 4

  tam mu nie płacili ,a tu dostaniesz pierwszą kasę za parę miesięcy ale lepiej pózno niż wcale

 • poloksg

  Oceniono 9 razy -3

  He,he - jak niewiele trzeba. Znając twoją fascynację odbytem i sprawami gastrycznymi mam pytanie. Czy wynik spotkania piłkarskiego ma wpływ na wielkość odbytu. Bo kiedy jest większy otwór po 1 - 6 z Lechem czy 1 - 4 z Legią. Bo wiadomo Lech to za majstra ale Legia ? Chyba za dobrą Monetę dla Efira. A Jaga zlała Ruch w Chorzowie już tak normalnie - bez zobowiązań.
  PS. Utrudnienie dodatkowe - spróbuj odpowiedzieć bez inwektyw. Bo muszę przyznać, że przez te wszystkie lata wspólnych kontaktów trochę się rozwinąłeś ( oczywiście w ramach zakutego IQ ) Ale to tylko nie moja zasługa. To też zasługa Sylwestra, dona, lentnera, nubema, jokemakera i misjonarza. Szkoda ,że tu nie pisze peno - buraku

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX