Ruch Chorzów. Ważny powrót. Trener Fornalik mocno na tego piłkarza liczy

Ruch Chorzów liczy, że już od pierwszych meczów rundy wiosennej solidnym wzmocnieniem obrony będzie Michał Helik. Niestety na Macieja Urbańczyka przyjedzie poczekać znacznie dłużej.
ŚLĄSK.SPORT.PL na Twitterze. Obserwujesz? >>

20-letni Helik był w minionych rozgrywkach kluczowym graczem defensywy zespołu z Cichej. Latem zawodnik niestety musiał poddać się zabiegowi artroskopii kolan. Operacja sprawiła, że utalentowany stoper nie pojawiał się jesienią na boiskach Ekstraklasy. Teraz na szczęście ma się to zmienić.

- Michał rozpocznie przygotowania do rundy jeszcze indywidualnie. Liczę jednak, że z każdym dniem obciążenia treningowe będę w jego przypadku większe aż do powrotu na boisko. Budowę zespołu zaczyna się od defensywy, a z naszą grą w obronie w minionych miesiącach jednak bywało różnie. Wiadomo, że za grę w tyłach są odpowiedzialni nie tylko obrońcy, ale mimo wszystko wierzę, że powrót Michała do składu będzie dla nas solidnym wzmocnieniem - mówi Waldemar Fornalik, trener Ruchu.

Niestety dłużej przyjedzie poczekać na powrót do gry Macieja Urbańczyka. 20-letni defensywny pomocnik doznał urazu kolana w jesiennym meczu z Lechem Poznań. - Maciek jest w trakcie rehabilitacji. Najgorsze już za nim. Teraz z nadzieją patrzy w przyszłość i dzień, w którym wróci na boisko. Kiedy to będzie? W przypadku takich kontuzji trudno wyrokować. Decyzję podejmie Maciek w chwili, gdy będzie na 100 procent zdrowy. Jeżeli na koniec tego sezonu będzie gotowy do pracy, ale jeszcze bez możliwości gry, to już będzie bardzo dobrze - dodaje Mirosław Mosór, dyrektor sportowy niebieskich.Który klub zdobędzie wiosną najmniej punktów?