Ruch Chorzów. To będzie najdziwniejszy z zimowych sparingów niebieskich

Ruch Chorzów ma rozegrać zimą przynajmniej siedem sparingów, ale jeden z meczów będzie szczególny.
Ekskluzywne materiały i ciekawostki o Ruchu Chorzów na Facebooku >>

Ruch Chorzów pozytywnie odpowiedział na zaproszenie Clearexu Chorzów i uświetni jubileusz 20-lecia pięciokrotnych mistrzów Polski w piłce halowej.

- Chcemy uczcić urodziny Clarexu, ale chociaż to będzie nasz dzień treningowy, to rywal i tak musi się obawiać. Zasady? Na pewno zagramy na większe bramki. Rozmawiamy jeszcze o tym jakiej piłki użyjemy - mówi Waldemar Fornalik, szkoleniowiec niebieskich.

Dodajmy, że mecz będzie rozgrywany według przepisów gry w futsal, łącznie z czasem gry, czyli 2 x 20 minut. Wspomniane przez trenera bramki będą nie trzy, a pięciometrowe.

Spotkanie odbędzie się w piątek, 22 stycznia, w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Dąbrowskiego. Pierwszy gwizdek zabrzmi o godzinie 18. Bilety w cenie 5 złotych są do nabycia w kasie MORiSu, a także w siedzibie klubu.

"Prezesowi "Niebieskich" Dariuszowi Smagorowiczowi i trenerowi Waldemarowi Fornalikowi należą się podziękowania za akceptację idei tego niecodziennego pojedynku, w trakcie ważnego przecież dla Ruchu okresu przygotowawczego. Dla naszego zespołu będzie to niepowtarzalna okazja zagrania z tak znamienitym przeciwnikiem" - czytamy na stronie Clearexu.

Clearex to najbardziej utytułowany klub futsalowy w Polsce. Drużyna z Chorzowa występuje na parkietach najwyższej klasy rozrywkowej nieprzerwanie od 1999 roku. Na swoim koncie, oprócz pięciu mistrzostw, ma także krajowy puchar i superpuchar. Po rundzie jesiennej trwającego sezonu Clearex zajmuje 9. miejsce w liczącej 12 zespołów Futsal Ekstraklasie.Który klub zdobędzie wiosną najmniej punktów?