Ruch Chorzów. Decydujący tydzień dla zamknięcia kadry niebieskich

Ruch Chorzów wraca w poniedziałek do pracy na własnych obiektach. To ma być decydujący tydzień dla ustalenia kadry niebieskich na rundę wiosenną Ekstraklasy.
Na co stać w tym sezonie Ruch Chorzów? Podyskutuj na Facebooku >>

W sobotę niebiescy zakończyli zgrupowanie w Kamieniu, w niedzielę zespół miał wolne, a od poniedziałku chorzowianie znowu wracają do pracy na Cichą. - Myślę, że zawodnicy wracają do domu z poczuciem dobrze wykonanego obowiązku. Jestem zadowolony z pobytu w Kamieniu pod każdym względem - mówi trener Waldemar Fornalik.

Na zgrupowaniu zespół pracował w pocie czoła, ale najbliższy tydzień na Cichej będzie równie ciężki. Na poniedziałek zaplanowano dwa treningi. Zespół będzie schodził z obciążeń dopiero podczas kolejnego obozu - tym razem na Cyprze. Ten zacznie się w najbliższą niedzielę. - Do tego czasu będziemy chcieli zamknąć kadrę zespołu - mówi Dariusz Smagorowicz, prezes Ruchu.

Do gry w niebieskiej koszulce może się już szykować były piłkarz Piasta Gliwice, czyli Łukasz Hanzel. Bliski podpisania umowy jest też zawodnik Legii Warszawa, czyli Łukasz Moneta.

Wydaje się, że do zera spadły szanse na transfer Macieja Jankowskiego z Wisły Kraków. Był taki temat. Przeprowadzono rozmowy, ale z czasem okazało się, że Ruch nie może zapłacić napastnikowi tyle, ile ten by oczekiwał.

Z tego samego powodu upadł też pomysł zatrudnienia Bartłomieja Kalinkowskiego z Wigier Suwałki. Niebiescy chcą jeszcze uzupełnić kadrę graczami młodymi. Na tej liście jest Mateusz Grzybek z GKS-u Tychy. Problemem jest jednak wysokość odstępnego, jakiego oczekuje za swojego piłkarza śląski drugoligowiec.

Dodajmy, że po obozie w Kamieniu sztab trenerski zrezygnował z testowanego Łotysza Aleksieja Visnakovsa.

Przypominamy, że w tym tygodniu Ruch rozegra dwa sparingi. W środę z Rozwojem Katowice i w piątek z Cleareksem Chorzów - w ramach obchodów 20. urodzin futsalowego klubu.