Ruch Chorzów. Medalista mistrzostw Europy na testach

Testy w Ruchu Chorzów rozpoczęło w poniedziałek dwóch młodych piłkarzy. Szanse ma podpisanie umowy ma Oskar Pogorzelec, brązowy medalista ME do lat 17 z roku 2012.
Na co stać w tym sezonie Ruch Chorzów? Podyskutuj na Facebooku >>

Ruch chce nadal odważnie stawiać na młodych graczy. Szanse na podpisanie umów mają 20-letni bramkarz Oskar Pogorzelec i 19-letni pomocnik Damian Rasak.

- Pogorzelec urodził się 9 maja 1995 roku. Treningi piłkarskie rozpoczął w klubie Żaki 94 Kołobrzeg, później grał jeszcze w miejscowej Kotwicy. W 2011 roku trafił do Legii, gdzie występował w zespołach juniorów i Młodej Ekstraklasy. Następnie przeszedł do Siarki Tarnobrzeg, a ostatni rok spędził w pierwszoligowym MKS-ie Kluczbork. Jesienią zanotował 14 występów na zapleczu Ekstraklasy. Pogorzelec to także młodzieżowy reprezentant Polski. W 2012 roku zdobył brązowy medal Mistrzostw Europy do lat 17.

- Rasak urodził się 8 lutego 1996 roku. Jest wychowankiem Elany Toruń. W seniorskim futbolu debiutował w wieku zaledwie 16 lat. W 2013 roku przeszedł do włoskiego Chievo Verona. Sezon 2014/2015 spędził na wypożyczeniu w FC Bari, a minioną jesień, także na wypożyczeniu, w SEF Toress, gdzie zanotował 13 występów w Serie D. Za sobą ma występy w juniorskich reprezentacjach Polski.