Sport.pl

Ruch Chorzów. Kolejny piłkarz Legii Warszawa chce się rozwijać na Cichej

Łukasz Moneta wraca na Górny Śląsk. Zawodnik pochodzący z Raciborza podpisał trzyletni kontrakt z niebieskimi.
Ruch Chorzów zagra w grupie mistrzowskiej czy spadkowej? Podyskutuj na Facebooku >>

Przed Monetą drogę ze stolicy na Cichą wybrali Michał Efir, Mateusz Cichocki, Kamil Mazek i Wojciech Skaba. Moneta debiutował w ekstraklasie latem 2014 roku, ale w najwyższej klasie rozgrywkowej zanotował tylko dwa występy.

- Przejście do Ruchu jest krokiem do przodu, po roku spędzonym w pierwszej lidze [w Wigrach Suwałki - przyp. red.]. Jest to awans sportowy. Mam nadzieję, że wykorzystam swoją szansę i pogram w ekstraklasie - mówił po podpisaniu kontraktu Moneta.

- Z całą pewnością będę chciał się dobrze wkomponować w drużynę, żeby trener był ze mnie zadowolony. Będę dawać z siebie wszystko na treningach i będę czekał na szansę. Jeśli ją dostanę to na pewno nie zawiodę ani trenera, ani kibiców i przede wszystkim drużyny. Postaram się swoją dobrą grą, bramkami czy asystami pomóc drużynie, żebyśmy mogli zająć jak najwyższe miejsce - dodaje 22-letni zawodnik z Raciborza.

- Cieszę się, że będę mógł współpracować z trenerem Waldemarem Fornalikiem. A tacy zawodnicy jak Łukasz Surma czy Marek Zieńczuk są dla mnie autorytetami. Od nich można się bardzo dużo nauczyć i czerpać wiele dobrego - podkreśla pomocnik.

ŚLĄSK.SPORT.PL ćwierka na Twitterze. Obserwujesz? >>

Który klub zdobędzie wiosną najmniej punktów?
Więcej o: